Перереєстрація платника податку у разі зміни місцезнаходження в межах одного адміністративного району не передбачає зміну їх місця обліку в ОДПІ

    При зміні платником податку місцезнаходження (місця проживання ) у межах одного адміністративного району змінюються дані, що містяться у Єдиному банку даних юридичних осіб та Реєстрі самозайнятих осіб, але при цьому не змінюється їх основне місце обліку в контролюючих органах.

    Перереєстрація платників податків у контролюючому органі у разі зміни місцезнаходження здійснюється відповідно до розділу ІХ Порядку обліку платників податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.10 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків та зборів» зі змінами та доповненнями, - звертають увагу фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

 

Тож ,розглянемо, в яких випадках і які документи слід подавати до контролюючого органу в разі зміни місцезнаходження платника податку в межах одного адміністративного району.

 

Стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР: інформація про зміну місцезнаходження/місця проживання оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, у порядку визначеного Законом України від 15.05.2003 р. №755-IV
«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

 

Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну місцезнаходження/місця проживання оновлюється на підставі уточнених документів та заяви форми № 1-ОПП (для юридичних осіб) та заяви форми № 5-ОПП (для фізичних осіб), які подаються до контролюючого органу, в якому вони знаходяться на обліку, протягом 10 календарних днів з дня внесення змін. Відповідні заяви заповнюються з відміткою «Зміни» та зазначається нова адреса місця знаходження платника податків.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області