Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин

      Ківерцівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області повідомляє, що на території Волинської області, в тому числі Ківерцівському районі, протягом квітня-травня 2019 року, з метою обмеження поширення вірусу сказу, буде проводитись пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Вакцина поширюється за допомогою авіатранспорту на певних визначених територіях.

 

      Польоти проводяться на паралельних лініях з відстанню між ними орієнтовно 1 км.

      Вакцина приманка є абсолютно нешкідливою для людей, тварин та екології. Вона використовується на території Європейського союзу понад 10 років.

 

      Дана вакцинація проводиться в рамках Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерства сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території області, а також на виконання розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 05.04.2019 № 20 «Щодо організації заходів з проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин ”.

 

      Зазначаємо, що сказ це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба спільна для тварин та людей, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей, через низьку доступність медичної допомоги та антирабічної вакцини. Рабічна інфекція або сказ реєструється на території 110 країн світу