Авіатранспортом розкидатимуть вакцини проти сказу для диких тварин

lusucja-skaz.jpg

       Ківерцівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області повідомляє, що на території Волинської області, в тому числі і Ківерцівського району  на виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2019 рік та на виконання розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 28.08.2019 №70 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2019 році» з другої декади вересня місяця  буде проводитись пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.    

 

Вакцина поширюється за допомогою авіатранспорту на певних визначених територіях. Вакцина приманка є абсолютно нешкідливою для людей, тварин та екології, вона використовується на території Європейського союзу понад 10 років.місцевих мешканців наполегливо просять не рухати принади з біологічними препаратами і не чіпати їх руками. Приманки розкидають над лісовими та польовими угіддями краю, поза територіями населених пунктів. Принада безпечна для людей і тварин. Це є невеликі брикети розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

 

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто - та залізничними шляхами, місцями проведення польових робіт.

 

Звертаємось до мешканців району з проханням з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.

 

 Зазначаємо, що сказ це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба спільна для тварин та людей, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей, через низьку доступність медичної допомоги та антирабічної вакцини. Рабічна інфекція або сказ реєструється на території 110 країн світу.

   

Ківерцівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

у Волинській області