Пленарне засідання 37 сесії районної ради

sam_8074.jpg

      Депутати розглянули 20 питань порядку денного. Затверджуючи порядок денний депутати зняли з розгляду та перенесли на наступну сесію питання «Про інформацію прокурора Ківерцівського району Веніславського С.В. про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району», так як Сергій Володимирович перебуває у відпустці. Знято з розгляду було й питання «Про припинення діяльності Ківерцівської районної редакції проводового радіомовлення в результаті ліквідації» та внесли пропозицію вивчити питання щодо об’єднання двох комунальних інформаційних закладів проводового радіомовлення та районної газети «Вільним шляхом».

     Голова районної ради Андрій Киричук та голова РДА Валерій Ткачук вручили Почесну грамоту за сумлінне виконання депутатських обов"язків та з нагоди ювілею депутату райради Тамарі Сосницькій.
   Традиційно перед розглядом питань порядку денного голова районної ради зробив ряд оголошень. Він поінформував, що на звернення щодо підвищення тарифів на енергоносії Адміністрація Президента України повідомила, що його надіслано за належністю до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з проханням розглянути порушені питання, вжити заходів та проінформувати про результати.
    Національна комісія, (НКРЕКП) повідомила, що на момент розрахунку цін на природний газ прогнозований річний обсяг споживання природного газу населенням у 2015 році – становив 14,5 млд. куб.м, суб’єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання – 6,8 млд. куб. м. При цьому, плановий обсяг видобутку товарного природного газу ПАТ «Укргазвидобування» для потреб населення на цей рік складе близько 12,8 млр. м. куб. Основними факторами, які вплинули на зростання цін на природний газ для потреб населення стали: дефіцит ресурсу природного газу, пов’язаний, зокрема, із зменшенням його видобутку та ряд інших чинників.
    Рішення щодо встановлення роздрібних цін на природний газ для потреб населення, було прийняте на відкритому засіданні Комісії 3 березня цього року, на якому були присутні уповноважені представники ПАТ НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування», Федерації профспілок України, Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, газотранспортних, газорозподільних та газопостачальних підприємств, ЗМІ та інші.
Скасування постанови НКРЕКП від 03.03.2015 №583 «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення» призведе до фінансового розбалансування суб’єкта, уповноваженого Кабміном на формування ресурсу природного газу для населення, що у свою чергу призведе до погіршення фінансового стану та збільшення дефіциту Компанії та необхідності покриття з Державного бюджету різниці між цінами закупівлі та реалізації. Аналогічне пояснення комісія надала і щодо збільшення ціни на електроенергію.
     Надійшла відповідь від прокуратури району щодо депутатського запиту Гуцуляк Ніни Михайлівни про здійснення виплат центром зайнятості для започаткування власної справи. Повідомили, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням та застосуванням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді. Щодо визначення конфіденційності тієї чи іншої інформації зазначили, що відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації», частини 2 статті 21 Закону України «Про інформацію» конфіденційною є інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов.
    Про внесення змін до рішення районної ради від 26.01.2015 №33/3 «Про районний бюджет на 2015 рік» по цьому питанню інформувала Олена Єгорушкіна – начальник управління фінансів районної державної адміністрації. У проекті рішення враховано зміни, внесені розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 липня 2015 року № 210 «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2015 рік». Вона повідомила про збільшення бюджетних призначень, а також про розподіл вільного залишку бюджетних коштів на початок року по загальному фонду.
     Юліан Таранчук – перший заступник голови районної державної адміністрації інформував про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Ківерцівського району на 2014-2015 роки за підсумками першого півріччя 2015 року та про підготовку господарського комплексу району до опалювального сезону на 2015-2016 роки. Ці питання були детально розглянуті на профільних комісіях, тому депутати схвалили їх без особливого обговорення.
     Також схвалено звіт головного лікаря Цуманської районної лікарні Граузе О.Е. та затверджено районну цільову соціальну Програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки у Ківерцівському районі. Обсяг фінансування програми визначається щороку виходячи з конкретних завдань та наявних коштів.
Затверджено ряд технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для передачі їх в оренду.
     У Різному депутати підтримали звернення депутатів Луцької районної ради до православних прихожан Луцького району Української Православної Церкви, яка є частиною Російської (Русской) Православної Церкви та звернення підприємців Старовижівського району до Кабінету Міністрів України, НКРЕ, Антимонопольного комітету, «Волиньобленерго».


sam_8068.jpgsam_8070.jpgsam_8073.jpgsam_8072.jpg