Пошукачів роботи навчали мистецтву вишивки

img_4790.jpg

    Українське мистецтво вишивання має давнє походження Вишивка — це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.  Зображення в  орнаменті тварин, птахів, рослин, дерев, квітів стверджують, що наші предки обожнювали їх, опоетизовували природу не лише у фольклорі, а й у декоративному мистецтві. Наприклад, рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, коней, хрестиків тощо були своєрідними оберегами, що захищали людину від злих сил.

    В рамках освітнього проекту «Школа культури і туризму» 19 липня 2017 в Ківерцівському центрі зайнятості проведено семінар  «Як розпочати свій бізнес», мета якого ознайомити присутніх з мистецтвом вишивки, можливістю  зайнятості та реалізації виробів.

     Захід провели майстрині родини Савчуків: свекруха Ганна Анатоліївна та невістка Іванна Іванівна, які мають спільне захоплення – вишивку.  За ідеєю Іванни – провести власне весілля в українському вбранні і зародився творчий сімейний бізнес. Першою рекламою були вишиванки, які діти та внуки носили в офіс, школу, до церкви та одягали на свято. На сьогодні Савчуки мають замовлення не тільки від знайомих, а і вишивають українцям, які  живуть за кордоном.

    На жаль, слід визнати, що і у справі вибору вишиванки ми поводимо себе, як споживачі. З одного боку, носимо те, що пропонує ринок, – а він нам пропонує типові вироби. Це не означає, що натягуємо на себе будь-що, а засвідчує тенденцію подібності. З іншого боку, слід завважити, що автентичний одяг, зроблений на замовлення, дуже дорогий, але підкреслює індивідуальність. Саме тому у рукодільниць завжди є замовлення і відповідний заробіток.

     Під час заняття безробітні ознайомились з різними способами вишивання: хрестиком, художньою та рахунковою гладдю, стебловим швом, мережкою.

Розібрали матеріали та інструменти для вишивання – види тканин та ниток, відповідність голок до техніки та структур вишивальних матеріалів.

     Окремо на запитання присутніх розглянули питання підбору візерунків, складання орнаментів, формування власних вишивок.

    А на завершення Ганна Анатоліївна провела майстр-клас – вишивки стебловим швом та гладдю.

 

 

Заступиник директора   РЦЗ                                              Алла Климчук