Посіявши вітер - пожнеш бурю

         24 січня  відбувся мітинг на площі біля районної ради (вул. Незалежності, 20, м. Ківерці) з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні. Голова РО ВО«Батьківщина» Андрій Киричук, розпочинаючи велелюддя, зазначив, що Ківерцівщина схилила голови у скорботі, вшановуючи загиблих патріотів від рук Беркутівців та інших спецпідрозділів у День Соборності та Свободи України на барикадах у Києві. У Свято-Покровському соборі відслужено панахиду і дзвони сповіщали цілий день набатом про страшний злочин проти мирного населення. Народне віче  зібрало близько 500 ківерчан. Пенсіонери, працівники різних установ, організацій, студенти, підприємці прийшли висловити свій гнів щодо тих подій, які відбуваються в країні. Запрошено  керівництво району і правоохоронних органів. Хвилиною мовчання вшановано пам»ять героїв Євромайдану. Учасники віче тримали в руках фотографії вбитих майданівців, прапори України, на яких були жалобні стрічки.

        Заслужений вчитель України, кавалер ордена Княгині Ольги Олеся Ковальчук у своєму виступі зазначила, що глибока скорбота і біль зібрали людей. У єдності наша сила. Це бунтує не Захід, це бунтує вся Україна. Ми у своєму середовищі повинні підтримати дух правди. Вона засудила злочинне побиття людей і продекламувала вірші Івана Франка.

      Депутат міської ради Сергій Третяк проголосив, що в Україні Білоруський варіант не пройде. На Майдані стоять не провокатори, а студенти, які не мають у рідній країні роботи, пенсіонери, які скніють на мізерну тисячну пенсію, підприємці, яких поборами ставлять на коліна.

        Степан Комариця з Гайового, місцевий коваль, сказав, що гордиться такою патріотичною молоддю, яка піднялася першою  проти свавілля влади.

        Перед присутніми слово мали Ніна Гуцуляк, Віра Старчук, Єва Гордійчук, Микола Марценюк та інші жителі нашого містечка. Вони  зверталися до місцевих членів Партії Регіонів: знайти у собі сміливість і вийти з злочинної організації, що це за влада, яка допускає фашистські знущання над людьми.

 Депутат районної ради Юрій Романішин поінформував про створення в раді групи «Майдан». Але при цьому зазначив, що не всі члени опозиційних фракцій до неї увійшли. Міський голова Володимир Жгутов закликав владу і опозицію до конструктивних перемовин.

       Депутат міської ради, голова РО ТЧХ Любов Новосад розповіла, як медична сестра-активний учасник Майданівських акцій протесту, вона мала нагоду бачити, що снайпери і Беркутівці стріляють у волонтерів червонохрестівців, які надають першу медичну допомогу постраждалим і мають впізнавальний одяг організації,  про знущання над тими, кого захопили. Любов Василівна зачитала віршовані рядки активіста-майданівця Мирослава Вересюка «Це мій народ».

     Запрошено і до слова голову Ківерцівської районної державної адміністрації Зіновія Колісника. Він вибачився перед громадою за те, що нині відбувається у Києві.

     «Діймо по правді але не робімо зла,»- закликали краян священники місцевих храмів Київського патріархату.

      Учасники акції прийняли резолюцію. У якій висловили недовіру влади і закликали керівників РДА вийти з Партії Регіонів або написати  заяви на звільнення.

Усі виступи супроводжувалися скандуванням патріотичних гасел. Народне віче закінчилося виконанням Державного Гімну. Далі протестувальники пішли до громадської приймальні районного осередку Партії Регіонів. У цей день там не працювали. Чоловіки поїхали перекривати дороги на Луцьк так, як надійшла інформація про групи підрозділів «Беркут», що їдуть на підтримку правоохоронців.

Інна тетюрко