Пожежі у Холоневичах

ndsq6mrqajs.jpg

  Лише 24 серпня Холоневичі горіли двічі. Хутір Добрий Граб горів у першій половині дня. Згоріла хата, два хліви та господарські прибудови. Завдяки швидкому реагуванню пожежної команди Холоневицького лісництва вдалося запобігти поширенню полум'я на лісовий масив, який знаходиться поруч із місцем займання. Також густий дим виднівся над лісом зі сторони Знамирівки у другій половині дня. Майже місяць стояла страшенна спека і все загоряється від найменшої іскри та й просто від шматка скла, яке працює у якості лінзи.
   Та найбільше пожеж виникає, через халатність людей. Тому в періоди такої спеки потрібно забороняти на рівні області палити суху траву та вогнища в місцях відпочинку та вводити систему штрафів.(це зменшить відсоток пожеж). Ці функції потрібно покласти на органи місцевого самоврядування та лісові господарства, а також пожежні частини.
Також потрібно проводити інформаційні кампанії.
Наступне над чим потрібно задуматися- це ПОЖЕЖНА МАШИНА. Потрібно прагнути до того, щоб у кожному населеному пункті була своя машина.
У Холоневичах вона повинна бути впершу чергу і зараз я поясню чому:
Холоневичі, а в майбутньому територіальна громада з центром у Цумані це території, які покриті лісами і ліси займаюють близько половини території.
У випадку коли пожежа виникне у Холоневичах пожежна із Цуманя їхатиме близько 30 хвилин.(а за цей час вогонь може зробити все що завгодно).
І хоча зараз у Холоневицькому лісництві є своя пожежна машина (яка зазвичай і приходить на допомогу) вона потребує модернізації. Це машина, яка потребує постійного ремонту та яка має великий розхід палива. Як то кажуть '' своє вона вже відслужила'' і роки беруть своє.
Якщо у Холоневичах буде сучасна пожежна машина це дозволить швидко знешкоджувати пожежі не тільки в Холоневичах , але і у навколишніх селах. Адже Холоневичі розташовані в центрі сусідніх сіл і дістатися до них можна буде не за 30 хв., а за 10.
Також ОМС повинні розробити план локалізації пожеж у населених пунктах та створити місця із зручним доїздом для того, щоб набирати воду. Адже у спеку більшість каналів ''канав'' та ставків пересихають і знайти воду часом стає дуже проблематично та довго. А час тоді грає не на нашому боці.
Така ж ситуація і по всій області.
А ви що думаєте про це?

 

Сергій Устимчук

Холоневицький інформаційний обмінник

Фото з пожежі на хуторі Добрий Граб.


mniyehwubla.jpgi76wexfgdgg.jpg