Призначення житлових субсидій для населення сьогодні є одним із найактуальніших питань.

   Субсидія - важливий інструмент соціального захисту в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Саме тому про вирішення в області проблемних питань із оформлення житлових субсидій за спрощеним порядком доповідала під час оперативної наради 10 серпня директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод.

   Зі слів Оксани Гобод, станом на 7 серпня 2015 року до органів соціального захисту звернулось 51, 809 тис. домогосподарств, із яких 42, 972 тис. (83 %) сім’ям призначено субсидії, позаяк 18, 8 тис. домогосподарствам здійснено перерахунок, адже пільги були призначені ще до введення в дію нового порядку.

   Зі слів директора департаменту  соціального захисту населення, в динаміці до минулого тижня кількість родин, які звернулись із відповідним клопотанням, збільшилась на  3, 2 тис., а осіб, яким призначено субсидію, на 2, 8 тис.

   Із загальної кількості домогосподарств, яким призначено житлові субсидії, 16, 6 тис. дістали на неопалювальний період так звану нульову субсидію, позаяк коли стартує опалювальний сезон, то ці сім’ї автоматично отримають субсидії без повторного звернення, констатувала Оксана Гобод.  Відтак 62, 9 тис. осіб здійснили запити до пенсійного фонду, Державної фіскальної служби України та інших організацій.

  Як прозвучало на нараді, з 21 липня 2015 року удосконалено порядок отримання субсидії фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку I, II та III групи  в частині врахування в дохід кратного розміру прожиткового мінімуму. Відповідно до цього розпочато інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо забезпечення підприємців житловими субсидіями.

   Як наголосила Оксана Гобод, з 1 липня частина пільговиків втратила право на отримання пільг із оплати житлово-комунальних послуг, позаяк станом на 7 серпня до органів соціального захисту звернулося 985 таких осіб, зокрема в кінці минулого тижня – 345 сімей.

   Якщо говорити про ті райони, де були проблеми з надання житлових субсидій, а це, зокрема, Луцький та Камінь-Каширський, то тут відчуваються позитивні зрушення. Як результат – призначення зросли на 7 % (із 620 сімей до 767). Щодо Камінь-Каширського району, запевнила директор департаменту соціального захисту населення, то динаміка призначення житлових субсидій є позитивною (з 55, 9 % до 70, 3 %). І лише у 1 тис. 489 випадках (2, 8 % звернень) – відмова в наданні населенню житлових субсидій.

   З огляду на це, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, звернувся із проханням до компетентних органів та структур проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо призначення житлових субсидій на місцях, адже з настанням опалювального сезону, це питання буде пріоритетним для багатьох краян.

 
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації