Про безпеку дорожнього руху йшлося на нараді в РДА

img_9280_sredniy.jpg

З метою підвищення безпеки дорожнього руху, зниження аварійності на вулично-дорожній мережі області, створення умов, що сприяють забезпеченню комфортного та безпечного руху транспортних засобів і пішоходів, попередження травматизму учасників дорожнього руху, в тому числі дитячого травматизму, збільшення пропускної здатності автомобільних доріг та вулиць, забезпечення контролю за належним утриманням вулично-дорожньої мережі власниками автомобільних доріг, проведення додаткових обстежень дорожнього полотна та усунення виявлених недоліків у стані їх утримання, а також проведення загально державних заходів, пов'язаних з профілактикою дитячого дорожньо-транспортного травматизму та пропаганди безпеки дорожнього руху під умовною назвою «Безпека дорожнього руху – це життя», відбулася спільна зустріч керівництва району, Ківерцівського ВП з представниками Облавтодору, Укртрансбезпеки та об’єднаних територіальних громад розташованих на території Ківерцівського району.

 

Начальник Ківерцівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області Юрій Столярчук  зазначив, що з 1 жовтня, на території України розпочався практичний етап проведення комплексу організаційно-профілактичних заходів «Безпека дорожнього руху – це життя», який триватиме до кінця листопада. Його основна мета — посилення контролю за безпекою дорожнього руху, запобігання травмуванню людей на вулично-дорожній мережі. З метою  координування дій суб'єктів управління у сфері організації та безпеки дорожнього руху щодо реалізації комплексу заходів, у тому числі профілактичного характеру, що знижують кількість дорожньо-транспортних пригод з постраждалими і число громадян, які загинули в результаті ДТП, в районі необхідно розробити план першочергових заходів направлених на  запобігання ДТП. 

 

За інформацією заступника начальника Ківерцівського відділу поліції Миколи Цисюка, за 9 місяців поточного року  у Ківерцівському відділі поліції зареєстровано 89 фактів вчинення дорожньо-транспортних пригод (далі ДТП) їх учасниками. З них 28 внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань. В даних ДТП отримали травми 67 осіб, 12 з яких померли на місці пригоди або у медичних закладах. За вчинення ДТП притягнено 44 водія, за водіння у нетверезому стані 139 водіїв. Разом з тим винесено 5 постанов за ст. 140 КУпАП на осіб відповідальних за утримання дорогі, та винесено 5 приписів про усунення ямковості дорожнього покриття.

 

На автодорогах міжнародного та національного значення, що проходять через територію Ківерцівського району, зареєстровано наступну кількість ДТП з постраждалими, а саме:

- M-19 «Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече» (від перетину з а/д   М-07 до межі м. Луцьк, Волинської області (70км) – 23 ДТП, що на 4% менше, ніж за аналогічний період минулого року (2018рік – 24 ДТП);

- Н-22 «Устилуг - Луцьк – Рівне» (від міжнародного автомобільного пункту пропуску «Устилуг» до межі Рівненської області ) – 41 ДТП, що на 5% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2018 рік – 39 ДТП).

 

На території Ківерцівського району Волинської області за інформацією отриманою під час моніторингу інформаційної підсистеми Національної поліції виявлено наступні аварійно – небезпечні ділянки автомобільних доріг та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод:

 - насалені пункти с. Звірів, с. Дерно - с. Кадище, що розташовані по автодорозі Н-22;

 - с. Прилуцьке по автодорозі М-19;

 - с. Жидичин у напрямку с. Княгининок, Луцького р-ну по автодорозі М-19;

 - с. Дачне виїзд на міст у напрямку м. Ковель, розташований на перехресті автодоріг М-14 та М-19;

 - населені пункти від с. Сокиричі до с. Тростянець, що розташовані по автодорозі Р-14.

 

Відтак, учасники наради обговорили першочергові, у тому числі інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо посилення безпеки дорожнього руху. Домовились посилити контроль за безпекою дорожнього руху під час перевезень пасажирів та запобігання виникненню надзвичайних подій під час таких перевезень.

 

Рекомендовано органам місцевого самоврядування тримати на постійному контролі питання щодо належного утримання вулично-шляхової мережі населених пунктів та автомобільних доріг, ліквідувати недоліки в експлуатаційному утриманні автомобільних доріг, вулиць, які можуть впливати на безпеку дорожнього руху. зокрема забезпечити безперебійне освітлення складних ділянок доріг та вулиць населенних пунктів в нічний період.

 

Крім того, під час проведення комплексу профілактичних заходів співробітники відділу зв’язків із громадськістю проведуть заняття з вивчення правил дорожнього руху в навчальних закладах. Школярам нагадають правила безпечної поведінки пішоходів та велосипедистів на дорозі, популяризуватимуть серед молоді використання світловідбиваючих елементів в темну пору доби.

 

Окремо акцентовано увагу на питанні щодо підготовки діяльності дорожнього господарства району до роботи у зимовий період. 

 

Начальник Ківерцівської дорожньої дільниці філії Рожищенський автодор ДП Волинський облавтодор Анатолій  Іванов зазначив, що підприємство заготовило 700 т піщано-соляної суміші. Також 200 т піщано-соляної суміші залищилося з минулого року. Техніка зношена та потребує ремонту, але працює.

 

Присутні на завершення зустрічі обговорили реалізацію  проекту «Поліцейський офіцер громади» у Ківерцівській, Тростянецькій та Цуманській ОТГ.

 

Перший заступник голови РДА Юліан Таранчук та голова районної ради Олександр Гурський запевнили, що влада району і надалі сприятиме діяльності правоохоронців.  З районного бюджету буде виділено кошти на придбання та встановлення трьох камер для вуличного спостереження. А з метою налагодження співпраці з ОТГ запропоновано на сесіях місцевих рад поліціянтам звернутися з відповідними клопотаннями до місцевих голів та депутатів.