Про хід проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі району

58c2d77908e3b.jpg

В районі сільськогосподарські підприємства всі  активно долучилися до  весняно-польових робіт. Цьогорічна, абсолютно нетипова для минулих років, весна поставила наших сільськогосподарських товаровиробників перед складними умовами дуже пізнього відновлення весняної вегетації. Оптимальні терміни посіву ярих культур – пшениці, ячменю, гороху, що висіваються першими, дещо змістились.

 

Із врахуванням пізнього відновлення вегетації, посіви проводять в короткий термін. Аграрії Ківерцівщини активно долучилися до посіву ранніх зернових культур. За оперативними даними на початок травня 2018 року по всіх категоріях господарств посіяно ярих культур на площі – 6,9 тис га в т. ч. ярі зернові –3,4 тис га, технічні культури – 0,77 тис га, посаджено картоплі -2,5 тис га та овочів – 0,4 тис га,  що складає 39 відсотків до запланованого. В тому числі по сільськогосподарських підприємствах району посіяно – ярої пшениці на площі 0,24 тис га, ярого ячменю – 0,48 тис га, вівса – 0,09 тис га, та зернобобових (горох) – 0,14 тис га, що складає 24 відсотків до запланованого. Зберігається тенденція  до збільшення площ посіву сої та  соняшника -  до 3,2 тис га  та 1,0 тис га  відповідно.

Під урожай 2018 року сільськогосподарськими підприємствами усіх форм  власності посіяно озимих зернових на площі 6,4 тис. гектарів, в тому числі 3,8 тис. га на зерно та 2,6 тис. га озимого ріпаку.

 

Відповідно до Зведеного плану розвитку агропромислового комплексу Ківерцівського району у 2018 році, проведення весняно - польових робіт всіма категоріями господарств планується провести на площі 22,0 тис. га ярих культур, з них 6,0 тис. га ярих зернових, в т. ч. в агроформуваннях району посіяти  культур на площі 10,0 тис. га з них зернові на площі 2,1 тис. гектарів. 

 

 В поточному році агроформуваннями планується засіяти 0,2 тис. га цукрових буряків. 

 

 На  проведення посівної компанії залучено понад 255 посівних агрегатів, 102 трактори, 48 автомобілів. На проведення комплексу весняно – польових робіт у 2018 році агроформування району мають можливість скористатися  залученням  кредитних коштів комерційних банків згідно державних програм.

 

  Відповідно до заходів Комплексної Програми розвитку галузі  агропромислового комплексу Ківерцівського району на 2016 – 2020 роки  одним із напрямів є підтримка сільгосппідприємств та фермерських господарств на посіви озимого жита та гречки, а також дотація особистим селянським та фермерським  господарствам за  посадку садів і ягідників. У 2018 році на ці напрямки з районного бюджету передбачено 45,0 та 35,0 тис. грн. відповідно.

 
Управління інвестицій, інфраструктури, та агропромислового розвитку