Про міжнародну співпрацю та її перспективи

       У наш непростий час, як ніколи, актуальною є проблема спілкування молоді з різних куточків України. Ківерцівська міська рада намагається розвивати це питання як на державному так і на міжнародному рівні. Вже другий рік поспіль міська рада запрошує у склад делегації ківерцівських школярів, що їдуть до Польщі, дітей з міста Сватове Луганської області і з села Зведенівка Шаргородського району Вінницької області.

         Перед поїздкою до Польщі юні сватівчани і зведенівці провели один день (25 червня) у місті Ківерці. Їх гостинно прийняла під свою опіку Ківерцівська експериментальна школа (директор Свиновей С.П.), де вони мали змогу комфортно відпочити, скуштувати волинські страви, поділитися враженнями від побаченого.

         Програма першого дня перебування у Ківерцях була насиченою і включала:

  • зустріч з міським головою В.В. Жгутовим;
  • візит до підприємства ТОВ «Волиньагропродукт» (керівник Маковецький В.М.);
  • візит до Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості (директор Куліба Л.В.);
  • візит до Ківерцівського районного краєзнавчого музею (директор Войчек С.В.);
  • візит до ТОВ «ТАРТАК» (керівник Смірнова І.Б.);
  • візит до позаміського закладу оздоровлення та відпочинку імені Олега Кошового у селі Дачне Ківерцівського району (директор Мацюк Л.Б., старший вихователь Гнатюк Н.В.).

         В усіх закладах і установах, які відвідали гості, їх приймали тепло і гостинно. Діти отримали інформацію про життя нашого міста, їх почастували запашними хлібопекарськими виробами, солодощами, смачним киселем у позашкільному закладі оздоровлення і відпочинку. Юнки та юнаки поспілкувалися з однолітками про життя молоді на заході, у центрі і сході України і були єдині у своєму прагненні миру та щасливого майбутнього для рідної землі.

         Пізно ввечері делегація уже в складі 40 дітей, після того, як приєдналися вихованці Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості (хореографи Марія Щербатюк та Руслан Горохоль), вирушила у подорож до Польщі на запрошення вуйта гміни Пшигодзіце Кшиштофа Расяка.

         В цьому році метою поїздки дітей до Польщі була участь у реалізації проекту «Музика і танці нашої спільної пристрасті» на теренах гміни.

         В обідню пору 26 червня українську делегацію гостинно зустріли в Антоніні. Всі діти були поселені в чудові будиночки містечка відпочинку на березі ставу в сосновому лісі, де мали можливість відпочивати і готуватися до виступів.

         Перший концерт юних ківерчан відбувся 27 червня у Антоніні. Спільно з польськими танцювальними колективами вони взяли участь у феєричному танцювальному шоу з нагоди Купальської ночі. Глядачі були приємно вражені майстерністю вихованців талановитих керівників М. Щербатюк і Р. Горохоля. Кожен танок був неповторним, а танцювальні костюми захоплювали своєю красою. Програма виступів була насиченою. Наші діти виступили у 4 польських селах: Антонін, Висоцьке, Пшигодзіце, Тополя Велика. І всюди вони мали визнання і гучні овації за свій талант. Учасниками концерту були також діти із села Зведенівка Тремба Катя і Липівська Настя, які чарували польську аудиторію українським мелодійним співом.

         Протягом перебування у Польщі діти мали можливість познайомитися з історією гміни Пшигодзіце та навколишньої місцевості. Вони відвідали місто Острів Великопольський, родинне гніздо Радзивілів у Антоніні, мали розваги в аквапарку, дискотеки, спілкувалися з польською молоддю, розучували спільні танці, купалися у ставку, грали на гітарі та співали біля вогнища. Цікавими для них був візит у будинок уряду гміни, кабінет вуйта Кшиштофа Расяка і спілкування з ним, екскурсія в музей, де на стендах та експозиціях висвітлена всі історія гміни Пшигодзіце та її міжнародна співпраця(екскурсію провів працівник уряду гміни Едмунд Радзішевський). Про систему роботи культурних закладів розповів директор осередку культури гміни Пшигодзіце Роберт Качмарек, який всі дні опікувався українською делегацією. Вісім незабутніх днів, проведених на теренах гміни Пшигодзіце, запам’ятаються дітям на все життя.

         За період співпраці міста Ківерці з гміною Пшигодзіце вже понад 100 дітей відвідали Польщу. Це один з позитивних результатів міжнародної співпраці. Разом з тим юні ківерчани здружилися з дітьми із села Зведенівка Вінницької області та міста Сватове Луганської області і співпраця між містом Ківерці і селом Зведенівка та містом Сватове з кожним роком міцніє.

         Після повернення з Польщі гості з села Зведенівка та міста Сватове провели у Ківерцях ще три дні, протягом яких вони побували у Жидичинському Свято - Миколаївському монастирі, мали оглядову екскурсію по місту Луцьку, розважалися у торговому центрі «Порт Сіті», шопінгували на Варшавському ринку, купалися у Ківерцівському Молодіжному озері.

         Цікавою для дітей була екскурсія на обійстя ківерчан Людмили  та Володимира Оксенюків, який дізнавшись про гостей, люб’язно запросили їх до себе, почастували медом з власних вуликів і запашним чаєм. Діти з задоволенням ласували смаколиками, грали настільний теніс, більярд, милувалися чудовим оформленням подвір’я та робили фото на пам'ять.

         Кульмінацією візиту була участь у традиційному святі Івана Купала на Молодіжному озері, яке гостям дуже сподобалося. Хороші враження про поїздку до Польщі, про перебування у Ківерцях вони повезли до себе додому, щоб поділитися з родиною, друзями, земляками, однокласниками.

         Хочеться вірити, що такі зустрічі наповнюють людські серця добром і любовю, а світ стає трішечки кращим.

         Радує, що співпраця між гміною Пшигодзіце і містом Ківерці міцніє з кожним роком і підкорює нові горизонти і має реальні плани на майбутнє.

         У грудні 2015 року на запрошення польської сторони хореографи Ківерцівсткого ЦДЮТ Марія Щербатюк і Руслан Горохоль, які заслужено користуються авторитетом  у польської громади, поїдуть на 2 тижні навчати польських дітей танцювальної майстерності. Виступи їхніх вихованців у Польщі настільки вразили глядачів, що ці дитячі колективи запрошені виступити на сцені Будинку Культури міста Острова Великопольського.

         У планах на 2016 рік передбачено:

1.              Приїзд польської делегації з міста Острова Великопольського у Ківерці для участі у волейбольному турнірі імені Олега Денисюка (лютий);

2.              Візит делегації талановитих учнів міської школи № 4 у Польщу для налагодження співпраці з однією з гімназій міста Острова Великопольського (травень);

3.              Участь делегації українських дітей у молодіжному проекті на теренах гміни Пшигодзіце (серпень);

4.              Налагодження співпраці польських та ківерцівських громадських організацій (протягом року).

      Приємно, що міцніє дружба між містом Ківерці, селом Зведенівкою та містом Сватове. Попереду підписання Угоди про співпрацю між нашими населеними пунктами на необмежений термін. У планах на серпень 2015 року є поїздка делегації з міста Ківерці у село Зведенівку на запрошення сільського голови Бондара В.Д.

      Це є хорошим прикладом для громадян у справі об’єднання українського суспільства, згуртування всієї нації, розвитку гордості за свою Батьківщину через пізнання і повагу один до одного.   

      Ківерцівська міська рада щиро дякує всім небайдужим ківерчанам, які допомогли організувати комфортне перебування делегацій із Сватового і Зведенівки у місті Ківерці:

-         підприємцям: Мосійчуку Сергію, Ільчук Людмилі, Величко Ірині, Жижку Олександру, Гетманчуку Сергію - за матеріальну підтримку та надання транспорту для перевезення гостей міста;

-         керівнику підприємства ТОВ «Волиньагропродукт» Маковецькому Володимиру - за матеріальну підтримку та організацію екскурсії на підприємстві;

-         керівнику ТОВ «Тартак» Смірновій Іоланті - за матеріальну підтримку та організацію екскурсії на підприємстві;

-         директору Ківерцівського районного краєзнавчого музею Войчеку Степану - за організацію екскурсії у музеї;

-         начальнику відділу молоді і спорту Ківерцівської РДА Поліщук Ользі - за допомогу в організації дозвілля гостей;

-         директору Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості Кулібі Лесі - за організацію, підготовку та супровід делегації вихованців центру у Польщу та проведення екскурсії у ЦДЮТ;

-         хореографу Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості Щербатюк Марії - за високу професійну підготовку танцювальних виступів юних ківерчан у Польщі;

-         хореографу Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості Горохолю Руслану - за високу професійну підготовку танцювальних виступів юних ківерчан у Польщі;

-         директору Ківерцівської експериментальної школи (КЕШ) Свиновей Світлані - за гостинний прийом і турботу про дітей з міста Сватове Луганської області та села Зведенівка Вінницької області у стінах школи;

-         кухарям КЕШ Гмитрук Любові, Степанюк Нелі, Бандурі Олені - за приготування смачних страв для гостей міста;

-         помічникам вихователів КЕШ Гундер Галині, Лопушик Ірині, Веремчук Вірі - за цілодобову опіку та турботу про гостей міста;

-         мешканцям міста Ківерці:

     Людмилі і Володимиру Оксенюкам - за гостинний прийом гостей міста на власному обійсті,

     Наталії Недільській - за надання транспортних послуг;

     Ігорю Савчуку - за зустріч делегації з міста Сватове у Києві.

         Окремо хочемо подякувати юним ківерчанам, вихованцям Ківерцівського ЦДЮТ, які у Польщі гідно представляли наше місто Ківерці і нашу Україну. Це -

Кудацька Карина, Скарвінко Богдан, Шевченко Діана-Анна, Довгань Олександра, Міндер Ігор, Ромашковець Тетяна, Сітова Анастасія, Сень Наталія, Супоровський Ігор, Серебряк Марія, Васільєв Микола, Горохоль Богдана, Ковальчук Сергій, Ромашковець Ольга, Черкашин Сергій, Клипін Павло, Волос Дарина, Власюк Іванна, Зволякевич Богдана, Катеринчик Богдана.

         Їхні батьки можуть гордитися своїми дітьми бо виховали їх працьовитими, дисциплінованими, порядними, наполегливими, талановитими, гідними людьми, справжніми патріотами своєї Батьківщини.

         Тож давайте і надалі будемо разом допомагати нашим дітям пізнавати світ у всіх його гранях, готувати їх до дорослого життя через спільні справи, спілкування, розвиток їхніх здібностей і талантів, прививання любові до рідного краю, до свого народу.

         Нехай їхнє майбутнє буде світлим, щасливим і мирним!

 

   Депутат міської ради Людмила Михайленко