Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році

img_8742.jpg

На колегії РДА одним з пріоритетних питань, що розглядалися на порядку денному було "Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році". Як поінформувала завідувач сектору у справах молоді та спорту Марія Хазанюк: загальна сума коштів виділених з районного бюджету на проведення оздоровчої кампанії  2018 року становить 500 000 грн, з них 300 000 грн на харчування у закладах з денним перебуванням, 200 000 грн на придбання путівок для дітей, що потребують особливої соціальної підтримки. На умовах співфінансування з обласного бюджету виділено кошти на придбання путівок у сумі 105 000 грн.

Довідково

Всього планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 1025 дітей пільгових категорій, (в 2017 році - 1271). Загальний відсоток охоплення оздоровленням та відпочинком усіх дітей пільгових категорій становитиме 16 відсотків. Відпочинком (14 днів) –  857 дітей, оздоровленням (21 день) – 168 дітей. Відповідно в 2017 році було охоплено 1071  та 200  дітей.

У 2018 році працюватиме 8 закладів з денним перебуванням дітей на базі таких загальноосвітніх навчальних закладів:

- ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Ківерці (70 дітей);

- НВК “Ківерцівська ЗОШ І ступеня – Ківерцівська районна гімназія” (90 дітей);

- ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 м. Ківерці (130 дітей);

- ОЗО  “ЗЗСО  І-ІІІ ступенів № 4 м.Ківерці (200 дітей);

 Ківерцівська експериментальна Всеукраїнського рівня загальноосвітня школа – комплекс І-ІІІ ступенів (80 дітей);

- ЗОШ І–ІІІ ступенів смт Олика (80 дітей).

- ОЗО  “ЗЗСО І–ІІІ ступенів с. Дерно (92 дітей).

- ЗОШ І–ІІІ ступенів с. Карпилівка (115  дітей).

У 2017 році  працювали  9 таборів.

        Заклади будуть працювати з 29 травня по 15 червня 2018 року, в одну зміну,  тривалість якої становитиме 14 днів. Вартість харчування на одного учня становитиме 25 грн. в день (в минулому році було 20 грн.). Денного сну не передбачено, оскільки діти  перебуватимуть у  закладах шість годин на  день.

           Заклади забезпечені холодильним та технологічним обладнанням, а також кухонним посудом та інвентарем. До початку роботи пришкільних таборів буде придбано миючі та дезінфікуючі засоби.

           У закладах наявна холодна та гаряча проточна вода.

           ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1, ОЗО  “ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4”, Ківерцівська районна гімназія підключені до центральної каналізаційної системи.

            ЗОШ І-ІІІ ступеня № 3, Ківерцівська експериментальна школа, ОЗО “ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Дерно, ЗОШ І-ІІІ ступенів,  с. Карпилівка, смт Олика каналізовані на вигріб.

           Гаряче харчування  у закладах відпочинку буде організовано на власних обладнаних харчоблоках, які відповідають гігієнічним вимогам.

           Кількість обслуговуючого персоналу залученого до роботи в пришкільних відпочинкових таборах становитиме 210 осіб з них 26 працівників харчоблоку.

          Медичне забезпечення буде здійснюватися медичними сестрами даних закладів освіти.      

          З метою якісної та своєчасної підготовки  роботи пришкільних відпочинкових таборів до літнього оздоровчого сезону буде проведено комісійний  огляд готовності даних закладів та відібрано проби питної води.

          Продукти харчування у пришкільні відпочинкові табори будуть постачатися підприємцями з якими укладені угоди відповідно до державних закупівель.

          На проведення дезінсекції, дератизації у закладах освіти у 2018 році між відділом освіти райдержадміністрації та ТзОВ ”Дезінфекційна справа” місто Луцьк, укладена угода.

Через електронну систему “Прозоро” 25 квітня 2018 року було  розміщено оголошення про закупівлю путівок в позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Орієнтовна вартість путівки планувалася 4 000 грн. 14 травня 2018 року торги не відбулися в зв’язку з подачею менше двох пропозицій. В цей же день було розміщено повторне оголошення.

Згідно Порядку надання та використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на оздоровлення та відпочинок дітей,  які  потребують  особливої  соціальної уваги  та підтримки, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації № 199 від 05 травня 2016 року, із змінами, затвердженими розпорядженням голови облдержадміністрації від 16 березня 2018 року № 162, кошти обласної субвенції спрямовуються на оздоровлення дітей таких пільгових категорій:

1) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2) дітей осіб, визнаних  учасниками  бойових  дій  відповідно  до  пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

3) дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних в районі проведення  антитерористичних операцій,  бойових  дій  чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, дітям,

4) дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

5) дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;

6) рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному ДБСТ або в одній прийомній сім’ї;

7) дітей, взятих на облік службою у справах дітей як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах;

8) дітей-інвалідів за відсутності медичних протипоказань та здатних до самообслуговування;

9) дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи;

10) дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

11) дітей з багатодітних сімей;

12) дітей з малозабезпечених сімей;

13) дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

14) дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

15) талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських,  обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;

16) дитячих творчих колективів та спортивних команд;

17) дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

          З 2016 року огляди позаміських закладів по підготовці до проведення оздоровлення покладено на райони, до цього часу їх проводили обласні установи. 24 травня районна комісія   в складі працівників районного відділу лабораторних досліджень, служби надзвичайних ситуацій, управління Держпродспоживслужби, відділу освіти, сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації     здійснили огляд позаміського закладу  оздоровлення та відпочинку “Світанок”, складено відповідний акт та направлено в управління світи, науки та молоді облдержадміністрації.

         Фактично оздоровча кампанія в районі стартувала ще на початку  року. Розпочалося направлення  дітей  на оздоровлення в Український дитячий центр “Молода гвардія” (м.Одеса) та Міжнародний дитячий центр “Артек” (Київ) . У ці заклад вже направлено 13 дітей, з них 11 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та 2 дітей із малозабезпечених сімей.

         Згідно Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства “Український дитячий центр “Молода гвардія”, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від 11 лютого 2016 року № 104 та  Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України “Міжнародний дитячий центр “Артек”, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від 10 березня 2016 року № 238, путівки надаються для оздоровлення:

         дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, дітей, які перебувають на диспансерному обліку, талановитих та

обдарованих дітей - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій, дитячих творчих колективів та спортивних команд.

         Путівки до ДП “УДЦ “Молода гвардія” та ДПУ “МДЦ “Артек” надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка вноситься батьками (особами, які їх замінюють). (Безоплатно оздоровлюються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції.

              Згідно договору № 29 від 16.02.2018 року  між управлінням освіти, науки  та молоді ОДА і Ківерцівською райдержадміністрацією про організацію направлення дітей до ДП “УДЦ “Молода гвардія”:

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків плата становить 1652 грн. 70 коп.      

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків плата становить 2479 грн. 05 коп.      

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків плата становить 4131 грн. 75 коп.      

Міжнародний дитячий центр “Артек” розташований в Київській області  на території санаторного комплексу Пуща-Водиця.

                        Згідно договору № 09 від 16.02.2018 року  між управлінням освіти, науки  та молоді ОДА і Ківерцівською райдержадміністрацією про організацію направлення дітей до ДПУ “МДЦ “Артек”

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 20 відсотків плата становить 1853 грн. 71 коп.

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 30 відсотків плата становить 2780 грн. 57 коп.      

- за путівку з частковою оплатою у розмірі 50 відсотків плата становить 4634 грн. 28 коп.

         Крім цього, вартість проїзду до Одеси  та до Києва здійснюється за рахунок коштів батьків чи опікунів.

         Здійснюється оздоровлення дітей і в закладах охорони здоров’я. За путівками Міністерства охорони здоров’я  України уже оздоровлено 32 дітей пільгових категорій в санаторіях “Прикарпатський” (Яремче), “Джерело (Трускавець),  “Імені Чкалова” “Зелена гірка”, (Одеса), “Хаджибей”,  “Затока” (Одеська область), алергологічна лікарня  “Солотвино”.

 
Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики