Робоча нарада в РДА з питань передачі повноважень органам місцевого самоврядування

73232042_2475329165918361_5066580998477578240_o.jpg

Питання оптимізації структури райдержадміністрацій та організації роботи відділів та спеціалістів в громадах району обговорили учасники наради, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук. На засідання запрошено голову районної ради Олександра Гурського, керуючу справами райради Ольгу Ярощук, керівника апарату РДА Зою Радюк, начальників управлінь та відділів РДА і очільників та представників ОТГ району.

Для завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що базується на засадах децентралізації влади, зміни статусу місцевих державних адміністрацій з органів загальної компетенції на контрольно-наглядові, та врегулювання питання адміністративно-територіального устрою, важливим є питання оптимізації видатків Державного бюджету України. Зокрема, з метою заощадження коштів є пропозиції щодо оптимізації структури райдержадміністрацій. При децентралізованій системі влади повноваження від районних державних адміністрацій переходять до місцевих рад. Тобто медицина, освіта, благоустрій, деякі комунальні питання, повноваження в сфері публічної безпеки - все, що зазвичай турбує людину, цим буде займатися місцеве самоврядування.

На території Ківерцівського району створено 4 ОТГ. Отже, 60% населення є жителями об’єднаних територіальних громад.

В Цуманській, Жидичинській, Тростянецькій ОТГ створено нові структурні підрозділи (управління, відділи, сектори), які курують сфери гуманітарних та комунальних питань. В Ківерцівській ОТГ на черговій сесії внесені зміни до штатного розпису і створено гуманітарний та комунальний відділи.

− Сьогодні громади отримують не лише кошти, а й зобов’язання, тому вони мають перейняти на себе певні функції в галузі культури, освіти, захисту прав дітей та інших. Необхідність передачі повноважень зумовлена скороченням штатної чисельності районної державної адміністрації та ліквідації її окремих структурних підрозділів, - зазначив перший заступник голови РДА Юліан Таранчук.

Окрім того, на зустрічі заслухали рекомендації управління фінансів райдержадміністрації щодо передачі бюджетних установ на організації належної роботи щодо формування бюджетів на 2020 рік.

Підсумовуючи нараду, Юліан Таранчук зауважив, що об’єднаним територіальним громадам передаються нові повноваження та разом з цим відповідальність.

 


75055912_2475329585918319_2736974828568313856_o.jpg