Родина відомого музиканта Богодара Которовича відвідала могилу свого прадіда отця Івана Которовича у Ківерцях

      У суботу 12 липня Ківерцівщину відвідали Антон Которович та Євгенія Басалаєва  - син та дружина славного музиканта, народного артиста України Богодара Которовича, серце якого перестало битися 4 липня 2009 року.

         Богодар Которович – єдиний у світі скрипаль, який  був удостоєний честі дати два концерти на легендарній скрипці Ніколо Паганіні за межами Італії. Він є одним із засновників сучасної школи скрипалів. Очолював кафедру скрипки в Київській консерваторії (нині Національна музична академія імені П.Чайковського). Створив всесвітньовідомий камерний ансамбль “Київські солісти”, де першою скрипкою була його донька Мирослава.

        В українській вишиванці пам’ятають малого Богодара  жителі села Жабка, де він проводив літні канікули в своєї бабці Катерини та діда Івана, переселенців з Холмщини.  Востаннє музикант побував на могилі діда 2007 року (митрофорний протоієрей Іван Которович похований в м.Ківерці), а днями сюди приїхав правнук, щоб послухати про свого відомого пращура хороші спогади від поважних жителів сестер Катерини Шийко та Марії Онищенко.

Антон Которович ще дуже молодий, йому 21 рік, але вже відомий в Україні гітарист-кавермейкер (кавер-версія – авторська музична композиція (часто відома) у виконанні іншого музиканта чи колективу). Бути виконавцем каверів на відомі хіти – це значить показати свою власну версію звичного, донести до слухачів частинку своєї особистості і проявити креативність. В репертуарі Которовича-молодшого є “Мелодія” Мирослава Скорика, яку вперше виконав його батько.Біля могили прадіда Антон сказав, що завжди мріяв  продовжити творчу стежину своїх батьків. В цьому йому допомагав і наставник Микола Єфремов – легендарний гітарист-віртуоз, виконавець, композитор і аранжувальник, засновник групи “Сталкер”.

      Євгенія Басалаєва, мати Антона Которовича, - видатна українська піаністка. Народна артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, володарка Гран Прі (Італія, 1991, Іспанія, 1992), володарка Загальнонаціональної премії “Людина року 2009”. Профессор, завідуюча кафедри камерного ансамблю Національної музичної академії, кандидат мистецтвознавства, доктор філософії, співзасновник ансамблю “Київські солісти”, засновник та художній керівник камерного ансамблю “Контрасти Київ-Класік”, багатьох міжнародних мистецьких проектів. Відвідавши садибу Которовичів в Жабці, Євгенія Олександрівна зродила задум створити у Жабці ( в колишній оселі) музей Богодара Которовича. Волинь припала до її душі і серця.

       Зустрілися поважні гості з головою районної організаціїї товариства “Холмщина” Миколою Маслошем. Відвідали храм Івана Предтечі в селі Прилуцькому. Біля церковного іконостаса колись протоієрей Іоан Которович хрестив Богодара. Але це вже інша цікава історія…

      Зустрічала і супроводжувала Которовичів волинська журналістка Євгенія Кирилюк.

Директор районного краєзнавчого музею                                        Степан Войчик