Ряд актуальних питань обговорили на нараді з головами сільських та селищних рад

img_2212.jpg

Сьогодні, 5 вересня, в Ківерцівській райдержадміністрації  відбулася нарада з головами сільських, селищних рад, яку провів голова райдержадміністрації Валерій Ткачук, під час якої було обговорено чимало питань. В нараді взяли участь заступник голови РДА Яна Церкевич, в. о. голови  районної ради Тамара Чигрин, заступник начальника Луцької ОДПІ, начальник Ківерцівського відділення ДФС у Волинській області Оксана Гупало, головний лікар КП "Ківерцівський РЦПМСД" Олесь Марищук, керівники відділів апарату райдержадміністрації, структурних підрозділів, директор ДП "Ківерцівське лісове господарство" Віталій Каращук.

Зокрема,  на порядку денному розглядалося питання про оподаткування земельним податком лісових земель, а також про можливі шляхи збільшення доходів до місцевих бюджетів, про що й доповідала Оксана Гупало. 

- 15.08.2018 року набрав чинності Закон України від  10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств». Цим Законом внесені зміни  до ст.273, відповідно до яких передбачається оподаткування земельним податком лісових земель. Cтавки  земельного податку визначаються рішеннями місцевих рад. Після прийняття рішень та їх оприлюдення суб’єкти господарювання в яких у користуванні є зазначені вище земельні ділянки, зобов’язані подати уточнюючи декларації з плати за землю, - зазначила головний податківець району. 

Як відзначив голова райдержадміністрації Валерій Ткачук,питання оподаткування земельним податком лісових земель є досить важливим, адже це додаткові надходження у місцеві бюджети. Але слід розуміти проблеми підприємств лісової галузі району, які наразі не мають коштів на оплату цього податку, тому ставки податку повинні бути помірковані.

Сільські голови висловили свої міркування на рахунок господарської діяльності лісопідприємств і допомоги місцевим радам у вирішенні соціальнозначимих проблем.

З метою забезпечення виконання місцевих бюджетів району по надходженню земельного податку рекомендовано представникам рад провести уточнення по фізичних та юридичних особах, які мають в користуванні земельні ділянки.
  
Також, обговорено питання щодо забезпечення виконання делегованих повноважень державної виконавчої влади виконкомами сільських, Олицької селищної та Ківерцівської міської ради в частині організації роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Як поінформувала заступник голови РДА Яна Церкевич виконкоми сільських, селищних та міських рад організовують роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах та щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх, а також вживають відповідних заходів щодо притягнення батьків до відповідальності, організовують роботу  стосовно вилучення дитини у батьків та осіб, які їх замінюють у разі виникнення безпосередньої загрози її життю та здоров’ю.

Станом на 1 вересня 2018 року в службі у справах дітей райдержадміністрації на обліку СЖО (складні життєві обставини) перебуває 80 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах внаслідок неналежного виконання батьками своїх обов’язків по утриманню та вихованню дітей та проживають в 35 сім’ях, але це далеко не всі сім’ї, на які представили виконкоми місцевих рад відповідні документи для постановки дітей на облік. Отже, почався новий навчальний рік, голови місцевих рад повинні контролювати ці проблемні питання. 

На засіданні обговорювалось питання проведення формування спроможної мережі первинної медичної допомоги.

Учасників наради інформував головний лікар КП "Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Ківерцівської районної ради Волинської області Олесь Марищук.

У своєму виступі він зазначив, що в Ківерцівському районі йде активна кампанія з підписання декларацій з лікарями. Наразі в районі 32% населення задекларували відносини з сімейними лікарями. Олесь Ростиславович звернувся за допомогою до голів місцевих рад щодо інформування жителів про кампанію підписання декларацій з сімейними лікарями. Адже від кількості підписаних декларацій залежить фінансування первинної ланки медицини району.

Голова райдержадміністрації Валерій Ткачук зазначив, що медична реформа є незворотною і вкрай важливою. На даному етапі основним завданням є забезпечення на всіх рівнях інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів району, так як заключати договори з сімейними лікарями мають усі верстви населення. Тож необхідно максимально активізувати роботу в даному напрямку.


img_2210.jpgimg_2215.jpgimg_2214.jpg