Рятувальники нагадують населенню про безпечну поведінку

222.jpg

     Всього з початку року на території України виникло понад 78 тисячі пожеж, з них понад 27 тисячі - у житловому секторі. Так лише за останню добу рятувальники виїхали на виклики громадян за сигналом “Тривога” 71 разів.

     Основними причинами загорянь у помешканнях, і як наслідок загибелі людей, є власна недбалість господарів, нехтування відомими з дитинства правилами пожежної безпеки: необережне поводження з вогнем та нагрівальними електроприладами, паління у ліжку в нетверезому стані, перевантаження або несправність електромережі. Окремо слід виділити як головну причину травмування і загибелі дітей - пустощі з вогнем та залишення малюків без нагляду дорослих.

     У разі виникнення небезпеки порятунок людей залежить від лічених хвилин, тому вчасний виклик професіоналів — часто стає вирішальним у боротьбі за життя.

     Саме з метою профілактики пожеж в житловому секторі напередодні осінньо-зимового опалювального сезону фахівці ДСНС проводять рейди масово-роз'яснювальної роботи по всій країні. Зокрема, подібні заходи цього тижня відбулися по всій території країни та Волинської області.

     Шановні громадяни! Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

 

     Зокрема:

     - не паліть у ліжку;

     - слідкуйте за станом та справністю електромережі;

      - у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

     - не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

     - намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

     - подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки не рідко можуть стати причиною займання;

     - при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

     Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 

Управління ДСНС України у Волинській області