Що Луцьк пообіцяв Жидичину за об’єднання

t_1_prg-jpg-pagespeed-ce-xhridj5wzz.jpg

Якщо громада сіл Жидичинської сільської ради погодиться на об’єднання з Луцьком, міська рада обіцяє ряд заходів з покращення сільської інфраструктури.- інформує Район.Луцьк.

Про це йшлося на зустрічі секретаря Луцькради Сергія Григоренка і першого заступника міського голови Тараса Яковлева з сільським головою та депутатами Жидичинської сільської ради.

Нагадаємо, жодне з приміських сіл раніше не проявляло бажання ставати спільною територією з Луцьком. Натомість міська влада переконує, що від об’єднання села отримають ряд переваг.

Отож, у разі, якщо мешканці Жидична, Кульчина та Липлян погодяться на об’днання з Луцьком, місто обіцяє:

- Зробити асфальтовану дорогу до села Липляни (3,5 км).

- Довести Жидичинський фельдшерсько-акушерський пункт до стандартів міста, наповнивши його сучасною діагностичною та лікувальною технікою і зробивши не гіршим, аніж у місті.

- Зробити централізовану каналізацію в селі Жидичин.

- Відкрити в Жидичині філію Центру надання адмінпослуг, де селяни зможуть отримувати дозволи, довідки та інші документи, не їздивши до Луцька.

- Скоригувати маршрут приміських автобусів, які їдуть через Кульчин, Жидичин і Липляни таким чином, аби вони їхали через центр міста.
“Секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко: «Місто мусить мати перспективу, можливість розвиватися, залучати довколишні території, щоб поставити там і супермаркети, і виробництва, і технопарки, і житлові масиви. Вільні ділянки, які є, при нинішніх темпах розвитку забудують за п’ять-сім років. Що далі? Ми ж хочемо, аби місто росло, аби молоді лучани мали де жити, аби сюди йшли інвестиції, приїздили висококласні спеціалісти і мали можливість жити і працювати. На землях запасу можна будувати технопарки, гіпермаркети на зразок «Епіцентру», серйозні заводи, де будуть працювати люди. І люди здобудуть ряд переваг. Згідно з бюджетними реформами, гроші «будуть іти за людиною». Тобто об’єднана територіальна громада буде претендувати на більшу медичну й освітню субвенцію».

Опісля зустрічі з представниками луцької влади жидичинський сільський голова попросив депутатів поінформувати селян про почуте на зустрічі з міськими чиновниками. Селяни вирішили у суботу 25 липня зібратися на загальний схід, аби громадою ще раз почути обіцянки міста. На цей схід пообіцяв прибути луцький мер Микола Романюк. Опісля серед мешканців трьох сіл Жидичинської сільради проведуть опитування щодо перспетви розвитку, де серед варіантів запропонують і об’єднання з Луцьком.

Як пояснив Сергій Григоренко, навіть в разі позитивного рішення селян реальне об’єднання може статися не раніше осені 2017 року, доки будуть пройдені усі необхідні процедури. Втім, якщо жидичинці таки погодяться на об’єднання з обласним центом, мерія обіцяє пролобіювати виділення на 2016 рік 1 мільйона гривень з держбюджету для Жидичинської сільської ради.“

Секретар Луцької міслької ради Сергій Григоренко: «Таке об’єднання подібне до розширення меж Євросоюзу. Менші утворення відмовляються від частини повноважень, але приєднуючись до потужнішого сусіда, отримують низку переваг».