Що повинен знати пасічник?

34284-1u.jpg

Пасіки розміщують у благополучній щодо заразних хвороб бджіл місцевості, на відстані не ближче 500 м. від шосейних доріг, залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1 км. від тваринницьких будівель на земельних ділянках, які належать фізичним особам що займаються бджільництвом на правах власності або користуванні, відповідно до ветеринарно-санітарних правил.  

 

При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір’ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м. для підвищення рівня льоту бджіл. Розмір площі під пасіку розраховують, що на одну гадану бджолину сім’ю потрібно 30-35 кв. м., залежно від способу розміщення бджіл. Бджіл утримують у типових, пофарбованих вуликах Для фарбування використовують білу, блакитну і жовту фарби. На кожній пасіці мають бути резервні вулики (10-15% від загальної кількості бджолиних сімей) і стільникові рамки (не менше 30% від загальної кількості рамок).

 

Вулики встановлюють на підставках не нижче 30 см. від землі, на відстані не більше 3 м. один від одного і 6-10 м. між рядами. На пасіці встановлюють напувалки зі свіжою і підсоленою водою (0,01%-ний розчин кухонної солі). 

 

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або місцем знаходження пасіки у органах місцевого самоврядування та управлінні Держпродспоживслужби.

 

Реєстрація пасік в  управлінні Держпродспоживслужби проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності. Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження. Заявнику видається Рішення про державну реєстрацію потужності та ветеринарно-санітарний паспорт пасіки. Власнику пасіки необхідно два рази на рік проводити весняно-осінню ревізію пасіки, здійснювати комплекс ветеринарно- санітарних, лікувальних, а також зоотехнічних і організаційно-господарських заходів, спрямованих на попередження та ліквідацію хвороб і отруєнь бджіл. Для перевезення  бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур за межі району власнику пасіки необхідно отримати в державній установі ветеринарної медицини, ветеринарне свідоцтво за формою № 1.

 

Після прибуття в район медозбору бджоляр зобов’язаний пред’явити в  управління Держпродспоживслужби ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.

 

При отриманні повідомлення про проведення хімічних обробок сільськогосподарських угідь або присадибних ділянок на території сільської ради, де розміщена пасіка, власник пасіки зобов’язаний ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

 

 

Ківерцівське управління Головного управління Держпродспоживслужби  у  Волинській області