Школа інженера з охорони праці: Інструктажі для працівника, з яким укладають цивільно-правовий договір: чи проводити

Чи потрібно проводити вступний і первинний інструктажі з особою, з якою укладають цивільно-правовий договір?

 

Ні, не потрібно.

 

Правові відносини між замовником і виконавцем за цивільно-правовим договором регулює Цивільний кодекс України (ЦК). На них не поширюється дія Закону про охорону праці.

 

Цивільно-правовий договір передбачає, що виконавець виконує роботи або надає послуги на свій страх і ризик (п. 1 ст. 837 ЦК). Виконавець не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, на нього не поширюється дія посадової інструкції. Тобто відсутні ознаки трудових відносин. Законодавство не вимагає, щоб замовник проводив процедури з питань охорони праці з виконавцем.

 

Але якщо виконавець робіт за цивільно-правовим договором перебуватиме на території підприємства, то, керуючись здоровим глуздом, із ним доцільно провести вступний інструктаж. Під час інструктажу обговоріть питання особистої безпеки під час перебування на території суб’єкта господарювання, пожежної безпеки, виробничої гігієни та санітарії тощо.

 

Страховий експерт

 з охорони праці                                                                                  Л.Кудренко

Ківерцівського відділення УВД ФСС