Спалювати сухостій та опале листя заборонено!

03-04-2018-22.jpg

З приходом весни жителі Ківерцівського району традиційно починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і дворових територій, городів і парків та спалювати все це у вогнищах.

 

Ківерцівський районний відділ ГУ ДСНС України у Волинській області попереджає про шкоду, яку завдає навколишньому середовищу, атмосфері, а в першу чергу здоров'ю людини, спалювання опалого листя. Науково доведено, що забруднення повітря від таких багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту

 

Як відзначають експерти, в диму міститься безліч токсичних сполук, так як листя вбирає з атмосфери всі викиди. Разом з димом у повітря потрапляють пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Крім того, у вогнищах також горять тверді побутові відходи, полімерні матеріали, які є найсильнішими алергенами, що погіршує стан екології. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. У димі опалого листя високий вміст сполук свинцю, ртуті, окису вуглецю, сірчистого ангідриду, сажи, оксиду азоту, бензапірену, вуглеводнів та інших важких металів.

 

З настанням теплої пори громадяни намагаються провести свої вихідні на природі: у лісі чи біля річки. Основним ритуалом такого відпочинку є розведення вогню.

 

Найбільш поширені лісові пожежі – приносять колосальні збитки та іноді призводять до людських жертв. Лісові пожежі при сухій погоді і наявності вітру охоплюють значні простори. У 90-97 випадках зі 100 винуватцями лиха є люди.

 

До 80% пожеж виникає через порушення громадянами заходів пожежної безпеки при поводженні з вогнем в місцях праці та відпочинку.

 

Рятувальники наголошують, що згідно статті 77-1 Кодексу "Про адміністративні правопорушення" порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладання штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

Кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров'я навколишнє середовище, що гарантує стаття 50 Конституції України.

 

У разі виявлення фактів спалювання трави та різного роду сухих залишків – негайно повідомляйте службу 101.