Спільні молитви за мир в Україні проводитимуться у районному центрі щомісяця

Голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук провів зустріч з представниками релігійних громад Ківерцівщини. У "круглому столі" взяли участь настоятель Свято-Покровського собору УПЦ КП м.Ківерці, протоієрей Іван Семенюк, настоятель кафедральної парафії св. Петра і Павла УРКЦ отець Павло Хом’як, пастор церкви “Спасіння” (ХВЄП) Василь Гламазда, пастор церкви “Царство Боже” в Україні  Олекса Рудинець, пастор церкви адвентистів сьомого дня Віталій Шевчук, а також заступники голови райдержадміністрації, голова районної ради та окремі керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

 

На початку зустрічі голова райдержадміністрації  подякував представникам релігійних громад за проведення молебеню за мир в Україні, який відбувся у районному центрі 28 січня 2018 року та висловив сподівання на продовження доброї справи.

 

Свої пропозиції щодо проведення молебнів за мир в Україні надалі, висловили почергово усі представники релігійних громад та натхненник проведення заходу, нині науковий співробітник Ківерцівського районного краєзнавчого музею Галина Слатініна.  Після обговорення пропозицій, що стосувалися місця проведення, дати та часу, формату заходу,  прийняли рішення проводити спільні молитви щомісяця, в останню неділю, біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.

 

У лютому молебень за мир в Україні відбудеться 25 числа, о 15 годині. Враховуючи заклик Папи Римського Франциска до спільної молитви за мир у всьому світі, щоб сказати “ні” насиллю та конфліктам, основну молитву здійснять представники Римо-Католицької Церкви, до них доєднаються інші 8 релігійних громад.

 

В ході зустрічі обговорили й утворення в районі Ради Церков – міжконфесійного консультативно-дорадчого органу, який буде сприяти національно-духовному відродженню, вирішенню суспільно-релігійних проблем, координації міжцерковного діалогу, удосконаленню державно-церковних відносин, організації спільних благодійних проектів. Рада Церков функціонуватиме на засадах рівності та рівноправ'я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій та буде незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їх керівних органів.

 

Присутні представники релігійних громад зголосилися до участі та рекомендували запросити до складу утворюваної Ради Церков інші конфесії, які з поважних причин не змогли взяти участь у зустрічі.

 

На завершення начальник відділу з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації Людмила Козярчук запросила священників і пасторів до участі у спільній поминальній молитві, яка відбудеться 20 лютого 2018 року в День Героїв Небесної Сотні. Скорботний захід розпочнеться о 16 годині біля меморіалу Героїв Небесної Сотні, що на вул Незалежності у м.Ківерці.

 

Сайт РДА