Сучасні підходи у роботі служби зайнятості

26 232 – саме стільки громадян скористалися послугами служби зайнятості в області за І півріччя 2018 року. До слова, за І квартал поточного року, чисельність зайнятого населення області становила 364, 2 тис. осіб, а рівень зайнятості склав 48,6%.

 

Допомога вразливим верствам населення

 

Важливе місце у роботі фахівців служби зайнятості посідає допомога з пошуком роботи учасникам антитерористичної операції на Сході України. Так, у січні-червні цього року послугами Волинської обласної служби зайнятості скористалися 628 безробітних з числа військовослужбовців – учасників АТО. Допомогу по безробіттю отримували 574 особи. У червні ж, за сприяння служби, 108 учасників АТО отримали роботу, ще вісім – одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу.

 

Працюючи у соціальному векторі, служба зайнятості надає послуги і безробітним з інвалідністю. За І півріччя цього року допомогою фахівців служби скористалося 1014 безробітних, 120 осіб працевлаштували, ще 111 – залучили до громадських та інших робіт тимчасового характеру. 

 

Позатим, аби підвищити конкурентоспроможність осіб з інвалідністю на ринку праці, у січні-червні 2018-го, професійне навчання за направленням центрів проходили 28 безробітних.

 

Зайнятість та безробіття населення Волині у сільській місцевості

 

 

Лише на 14% більше жителів міст зверталися за допомогою до служби зайнятості, аніж жителі сільської місцевості. У відсотковому співвідношенні це 57% і 43% відповідно. На нові робочі місця, з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працевлаштовано 115 безробітних сільської місцевості.

 

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості упродовж січня-червня поточного року професійне навчання проходили 1530 безробітних, з яких 48% (733 особи) мешканці сільської місцевості та      52% (797 осіб) жителі міських поселень.

 

Що пропонують безробітним? Структура вакансій

 

За видами економічної діяльності майже кожна третя  вакансія – у сфері оптової та роздрібної торгівлі, 20,1% – на підприємствах переробної промисловості, 10,3% – у сільському, лісовому та рибному господарствах, 7,7% – транспорті, 6,7% – державному управлінні та обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 5,5% – тимчасовому розміщуванні й організації харчування.

 

Насправді, спектр інструментів служби зайнятості досить широкий. Роботодавцям, як і пошукачам роботи пропонують низку інформаційно-консультаційних заходів: проведення семінарів та круглих столів, презентацій, ярмарок вакансій, економічних екскурсій, прес-турів. Серед фінансових інструментів: організація професійного навчання, компенсація єдиного внеску та оплати праці внутрішньо переміщених осіб. За допомогою електронних сервісів, таких як Skype-співбесіда з роботодавцем, відеовакансія та відеорезюме пошукачі роботи тепер отримали можливість презентувати себе по-новому у форматі «наживо», адже спілкуючись онлайн із потенційним роботодавцем, людина може показати манеру спілкування, свій характер, життєву позицію, розповісти про власні професійні навички та здобутки. Така форма роботи нині користується популярністю в обох сторін трудових взаємин. 

 

Ще одним важливим напрямком роботи служби зайнятості залишається організація професійного навчання для пошукачів роботи – це і курси цільового призначення, підвищення кваліфікаційного рівня, стажування на робочому місці, професійна підготовка, перепідготовка. Бюджетною програмою області на поточний рік на професійне навчання передбачено 1,7 млн грн.

 

Передбачено у бюджеті області й 2,7 млн грн. на одноразову виплату допомоги для відкриття підприємницької діяльності. За перше півріччя поточного року, власну справу вже відкрили 79 безробітних, з них 33 особи – у галузі торгівлі.

 

Водночас, збільшується й інвестиційна привабливість Волині. 59 роботодавців та 103 іноземних громадяни з початку року вже отримали спеціальні дозволи в обласному центрі зайнятості на використання праці іноземних громадян. Наразі, в області працюють представники 19-ти країн світу, найбільше із Китаю, Польщі і Туреччини. Позитивом від отримання таких дозволів стає залучення іноземних інвестицій в область, створення нових робочих місць, адже на підприємствах працюють і українці та представляють левову частку колективу. Ще одним позитивом стає легалізація праці, а відтак – сплата податків, впровадження досвіду управління іноземних країн та практика навчання на виробництві з високотехнологічним обладнанням.

 

- Центр зайнятості уже не «біржа» праці, уже немає такого поняття. Зараз – це  сучасна сервісна служба, яка по-новому підходить до задоволення потреб роботодавців та пошукачів роботи. Ми шукаємо підхід до кожного клієнта, працюємо для того, аби волиняни мали хорошу роботу із гідною заробітною платою, тобто працюємо для вас, - підкреслює директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

 

 

Волинський ОЦЗ