Святковим концертом народний аматорський ансамбль «Свічадо» відзначив свій 25-річний ювілей

sam_5470.jpg

У неділю, 12 листопада 2017 року, відзначав свій ювілей – 25 років від дня присвоєння звання «народний» - жіночий аматорський ансамбль «Свічадо» РБК  ім. Михайла Ковальова.

 

На святковий концерт, який відбувся у районному Будинку культури, зібрались багато шанувальників, учасників та друзів «Свічадо» з числа творчої інтелігенції міста та району.

 

Привітати з визначною датою аматорський жіночий колектив завітали поважні гості – голова районної ради Василь Хмілевський, начальник відділу культури і туризму Ківерцівської райдержадміністрації, Єлізавета Левчук, провідний методист науково-методичного центру культури Волині Сергій Бень, директор РБК Олександр Бовканюк, представники Мальтійської місії.

 

-   Жіночий вокальний ансамбль «Свічадо» - яскраве, самобутнє явище в історії вокальної культури району, виконавець і пропагандист кращих зразків народної української пісні, дарують прекрасні пісні, чудовий настрій, приємні хвилини відпочинку, - зазначила начальник відділу культури і туризму Ківерцівської райдержадміністрації, Єлізавета Левчук, вручаючи вокальному колективу Диплом з нагоди ювілею, побажала здоров’я, успіхів та наснаги творчому музичному колективу.

 

 Голова райради Василь Хмілевський вручив  Подяку райдержадміністрації та райради і квіти керівнику ансамблю Валентині Стадницькій, учасницям  за вагомий внесок у популяризацію народної пісенної творчості, виховання духовності, розвиток національної культури і мистецтва, творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 25-річчя присвоєння колективу звання народний аматорський ансамбль.

 

Майстерним виконанням українських сучасних пісень «Свічадо» не залишили байдужими присутніх на ювілейному концерті. Музичний репертуар колективу «Свічадо» за дві години святкового концерту постійно викликав у глядачів захоплення, бурхливі овації та оплески.   Звичайно, в цьому їм також допомагали творчі друзі, які завітали з пісенними подарунками до ювілярів: зразковий дитячий танцювальний колектив «Мрія» (кер. Тамара Кушнірук та Юрій Сухарєв)  РБК, аматори студентської самодіяльності Ківерцівського медичного коледжу, артисти РБК.

 

Привітала "Свічадо" і творчий їх наставник Тамара Солодка – викладач Луцького коледжу культури та мистецтв Ігоря Стравінського. Вона теж приєдналася до колективу і у спільному виконанні ще чарівніше прозвучали пісні свічадівців.

 

Неоціненно шанують у колективі «Свічадо» всіх його учасників, а найбільше його керівника – Валентину Стадницьку, яка з 1995 року стала очолювати жіночий аматорський народний ансамбль.

 

 Та історія створення жіночого колективу веде початок ще з 1987 року. Коли молода енергійна талановита Галина Прибиткіна, яка як молодий спеціаліст приїхала по направленню у РБК, разом з новоствореним жіночим ансамблем здійснити гастрольний тур по Запорізькій області з козацькими і стрілецькими піснями, творами на слова Тараса Шевченка та Лесі Українки. Масштабність заходу вразила і надихнула ківерчан на подальшу творчість. Вже у 1992 році колектив отримав назву «Свічадо» і  був визнаний гідним носити звання «народний самодіяльний».

 

На завершення свята слово надали художньому керівнику народного жіночого аматорського ансамблю «Свічадо» Валентині Стадницькій. Вона висловила щирі слова вдячності за духовну і моральну підтримку своїм дівчатам, глядачам, шанувальникам і гостям свята, за матеріальну і фінансову підтримку, допомогу і співпрацю творчим друзям.

 


sam_5468.jpgsam_5471.jpgsam_5472.jpgsam_5478.jpgsam_5481.jpgsam_5476.jpgsam_5475.jpgsam_5486.jpgsam_5484.jpg