Творчий проект " ІСТОРИКО-ТЕХНІЧНЕ СТЕНДОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ, ЯК МІКРОСВІТ ТЕХНІКИ В ДИТЯЧИХ РУКАХ " реалізували в ЦДЮТ.

img_20170531_093706.jpg

    Ось уже чотири поспіль роки як в Кверцівському районному центрі дитячої та юнацької творчості функціонує гурток історико–технічного  стендового моделювання. Ініціативно, заповзято та творчо взялася за роботу  над  творчим проектом  Рубашна Олена Володимирівна.

    Вихованці гуртка працюють з пластиковими моделями – іграшками, поступово створюючи  точні моделі - копії транспортної техніки. Усі стендові моделі – копії виготовляються з урахуванням додержання копійності до історичного прототипу. Виготовлення таких моделей вимагає не лише певних навичок роботи із спеціальними матеріалами та інструментами, а й поглиблених знань з історії, вміння працювати з різними джерелами інформації, вести пошуково - дослідницьку роботу.

    Сучасний стендовий моделізм - це ціла наука. Діти, які  починають займатися у гуртку -  це моделісти - новачки, у яких часто виникають труднощі  у роботі із стендовими   моделями. Проте, на допомогу їм завжди готовий прийти керівник гуртка, який допоможе визначитись із роботою,   зуміє порадити, організувати процес моделювання на основі епохи чи теми, яка цікавить  вихованця. Наприклад, працюючи над моделями авіації, бронетехніки, кораблів треба визначитись не тільки з епохою, а також з країною, що їх будувала, та битвами, в яких ця техніка брала участь. Комусь до вподоби сучасні американські реактивні літаки, а хтось обирає радянські танки Другої світової.                                                                        

Звичайно, треба підкреслити значну роль стендового моделізму у розвитку важливих якостей дитини. Це заняття вдосконалює логіку, уважність, просторове мислення, вміння майструвати власноруч, а більш глибоке захоплення моделізмом виховує інтерес та любов до техніки, історії. З моделістів виростають макетники, конструктори, художники - творчі, розумні люди.

     Варто зазначити, що даний гурток із задоволенням відвідують учні нашого міста. Успішним гуртківцем є Волох Олександр, який ось уже четвертий рік  радує Центр своїми творчими досягненнями. Для нього це експериментальний майданчик, на  якому  моделюються  воістину дивовижні різноформатні моделі та діорами.

     У процесі  роботи над моделями Сашко намагається   реалізувати свою творчу уяву, це момент, де він прагне до самостійності та самореалізації.  Які тільки  класи моделей не охопив у своїх роботах  юний моделіст: це і кораблі, бронетехніка, авіація, легкові та вантажні автомобілі. Це заняття  наповну захопило  Сашка, це заняття, до якого лежить душа і яке надихає на нові перемоги.

   Вихованці гуртка історико – технічного стендового моделювання щорічно під керівництвом Олени Володимирівної  Рубашної демонструють гарні результати під час проведення обласних  виставок і змагань.

    Приємно констатувати, що цьогоріч юні моделісти Ківерцівського районного Центру дитячої та юнацької творчості зайняли ІІІ командне місце в обласній виставці – конкурсі з історико – технічного стендового моделювання серед 12 представлених команд. Гуртківці були нагороджені кубками та дипломами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

     Олександр Волох – І місце у класі «Діорами», ІІ місце – «Авіація», ІІІ місце - «Бронетехніка», І місце в номінації «Теоретичний залік». Денісова Анастасія та Осипчук Ірина  - І місце в номінації « Теоретичний залік».

 

Щиро вітаємо наших моделістів та зичимо подальших успіхів!

 

 Іванна Салюк, методист Ківерцівського районного ЦДЮТ


istoriko-tehnichne-stendove1714.jpgimg_20170531_093756.jpg