У Човниці вшанували пам’ять про видатного математика Михайла Кравчука

4_22291215_319013081900841_4300460480088389617_o.jpg

З нагоди 125 річниці з Дня народження академіка Михайла Кравчука, уродженця села Човниця Ківерцівського району, відбулася XVIII Міжнародна конференція математиків. Розпочалася конференція 7 жовтня 2017 року на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, а продовжилася у селі Човниця.

 

У конференції брали участь перший заступник міністра освіти й науки України Володимир Ковтунець, народний депутат України Ірина Констанкевич, голова районної ради Василь Хмілевський, заступник голови районної державної Яна Церкевич, науковці провідних навчальних закладів України, депутати, представники відділу освіти, вчителі, студенти.

 

У своєму вітальному слові Ірина Констанкевич наголосила, що Михайло Кравчук – математик, який прославив не лише Волинь, а й Україну на увесь світ. Його внесок у науку, яку нерідко називають царицею наук, є неоціненним. І ми сьогодні повинні шанувати славетних волинян, таких як Михайло Кравчук, як Леся Українка, як Валер’ян Поліщук, які кожен по своєму робили добру справу в ім’я свого народу.

 

Заступник голови районної державної адміністрації  Яна Церкевич зазначила: «У Ківерцівському районі ми бережемо пам’ять про нашого видатного математика. У вересні щороку, в день народження Михайла Пилиповича, у школах району проводяться тижні математики, турніри з математики, районна олімпіада юних математиків. Земляки гордяться своїм односельцем, у школі створено музей, учні кілька років тому висадили сад Михайла Кравчука».

 

За багаторічну працю по вшануванню пам’яті славетного земляка Михайла Кравчука та з нагоди 125 річниці з дня народження вченого Почесною грамотою районної ради та районної державної адміністрації відзначено Євгенію Лукашук, директора Зразкового музею академіка Михайла Кравчука ЗОШ І–ІІ ст. села Човниця.

 

У подарунок для музею  передано ноутбук, філія бібліотеки поповнилася новими книгами.

 

Відділ освіти районної державної адміністрації презентував проект «Віртуальний музей».

 

Школярі-екскурсоводи ознайомили гостей з музейною експозицією.

Аматори художньої самодіяльності клубу с. Човниця підготували для учасників конференції святкову концертну програму.

 

Довідково:

Михайло Кравчук – український математик, академік АН УРСР, доктор фізико-математичних наук, професор Київського політехнічного інституту. Вчитель всесвітньо відомих у майбутньому конструкторів ракетної та космічної техніки, академіків Архипа Люльки, Сергія Корольова та Володимира Челомея.

 

Народився 27 вересня 1892 року в селі Човниця на Волині. Навчався в Луцькій гімназії, де виявив особливі здібності до математики і споріднених з нею дисциплін. Курс Луцької гімназії Михайло Кравчук закінчив із золотою медаллю. Усе своє життя присвятив поглибленому вивченню математичних наук. Він відомий ще й тим, що першим в Україні почав писати математичні праці українською мовою. Через це став жертвою тоталітарного сталінського режиму. Помер академік Кравчук у Магадані 9 березня 1942 року.

 

Світова наука високо цінує нашого земляка за його науковий доробок. Зокрема, його винаходи використовувалися вченими США та Японії при моделюванні кібернетичної техніки та створенні першого у світі комп’ютера.