У Луцьку презентують книгу спогадів про Революцію Гідності

obkladynka.jpg

23 листопада о 12:00 в актовому залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», випуск 3, частина 1 – Автономна Республіка Крим – Луганська область.

 

Збірник підготовлений у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія», який стартував навесні 2014 року. Головна мета проекту - збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.

 

На основі зібраних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 році вийшов перший випуск серії «45 історій Революції Гідності», у 2016 році другий – «Мистецтво на барикадах».

 

23 листопада о 12:00

Волинський краєзнавчий музей

 

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» – це третій випуск серії. Книга реконструює події місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а як відбувались протестні рухи в областях – відомо не багато. Укладачі третього збірника взяли за мету заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Частини подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. Цього року виходить перша його частина, до якої увійшли регіони, починаючи з Автономної Республіки Крим до Луганської області. Решту областей буде представлено у другій частині, яка має вийти друком наступного року.

У презентації книги візьмуть участь представник Українського інституту національної пам’яті на Волині Леся Бондарук, яка укладала розділ у книжці про Волинську область, а також очевидці подій, чиї спогади увійшли до першої частини випуску:

 

Майя Москвич, боєць полку «Гарпун» МВС України;

Анна Мов’як, депутат Луцької міської ради;

Павло Данильчук, депутат Луцької міської ради;

Микола Собуцький, депутат Луцької міської ради;

Юлія Грищук, випусковий редактор інтернет-видань, член ГО «Національний Альянс»;

Мирослав Ватащук, журналіст Інформаційної агенції «Зік»;

Дмитро Безвербний, громадський діяч, журналіст;

Марія Доманська, журналістка, громадська діячка;

Богдан Климчук, підприємець;

Богдан Шиба, міський голова Луцька (2006–2010), громадський діяч;

Володимир Пащенко, бізнесмен;

Ян Федірко, член правління ГО «Фундація Незалежності», автор та продюсер низки проектів у сферах міжнародної співпраці, місцевого самоврядування, освіти, благодійності (Польща)