У Ківерцівського механічного заводу новий власник

   10 лютого голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук провів робочу нараду з новим власником частини приміщення колишнього механічного заводу. Участь у нараді взяли також голова районної ради Андрій Киричук, міський голова Володимир Жгутов, начальник Ківерцівського районного відділу управління ДСНС України у Волинській області Андрій Кузьмов, начальник відділу Держземагенства у Ківерцівському районі Ігор Левчик, начальник Ківерцівської філії ПАТ “Волиньобленерго” Ігор Дутко, голова громадської ради при районній державній адміністрації Надія Кузьміч, радник голови райдержадміністрації Сергій Третяк.  

   Ківерцівський механічний завод був створений у березні 1956 року на базі ремонтних майстерень паровозного депо станції “Ківерці” Львівської залізниці. На заводі виготовляли металеві контейнери для перевезення вантажу. Поступово він нарощував випуск середньотонажних контейнерів. Особливого розквіту набирав у 1989 році, тоді на підприємстві працювало понад 600 чоловік. Уже в 1991-му завод став головним підприємством по виготовленню середньотонажних контейнерів в колишньому СРСР. Та з розпадом Союзу на механічний чекала така ж доля, як і більшість українських підприємств – занепад. У 2000-му завод остаточно визнали банкрутом.

   У березні 2007 року практично цілісний майновий комплекс державного підприємства було здано в оренду ТзОВ “Ківерцівський механічний завод”, що утворилось на базі трудового колективу заводу. Директором підприємства був Леонід Романюк. На заводі налагодили виробництво металевих та броньованих вхідних дверей, сміттєвих баків, контейнерів.

   Проте вже через два роки діяльність підприємства пішла на спад, почали зростати борги і у  вересні 2010 року регіональне відділення Фонду державного майна України розірвало договір із товариством.

Не один рік керівництво району намагалося знайти інвестора, який би взявся за це закинуте приміщення, яке за довгі роки було знищене, розграбоване та доведене до повного занепаду.

    26 січня 2015 року  регіональне відділення Фонду державного майна України провело аукціон на якому частину приміщення придбало підприємство “Ківерціагромаш” (директор Руслан Гнатюк), співвласником якого є депутат районної ради Володимир Дейна.  Нові власники вже приступили до очищення придбаної території від сміття, заростей. Тут планують облаштувати виробничі цехи з виготовлення сільськогосподарської техніки, адмінбудівлю, прохідну.  

    Оглядаючи територію заводу та спілкуючись із учасниками наради Руслан Гнатюк та Володимир Дейна висловили впевненість, що за два-три роки їм вдасться навести тут лад та запустити виробництво, а це в свою чергу – нові робочі місця та надходження до місцевого бюджету.

   Для втілення в життя бізнес-плану нові власники планують залучити іноземних інвесторів, які готові наповнити виробничі цехи необхідним обладнанням. Та до цього там необхідно відновити освітлення (усі електромережі на території знищені), забезпечити пожежну безпеку та оформити належним чином усі необхідні документи. Тож, в ході спілкування, просили підтримки та сприяння у влади.

   Голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук пообіцяв новим власникам заводу зробити все від нього залежне, аби підприємство якнайшвидше запрацювало. 

Сайт РДА