У ПАМ'ЯТЬ ПРО ЗЕМЛЯЧКУ: НЕЗАБУТНЯ ФЛЕЙТА ЮЛІЇ КОВАЛЬОВОЇ

img_2199.jpg

Минулої суботи, 2 грудня, у Києві, відбувся творчий вечір пам’яті флейтиски, солістки оркестру Національного театру оперети, ківерчанки Юлії КОВАЛЬОВОЇ.

Рік тому невблаганна хвороба обірвала життя прекрасної людини, у це досі важко повірити рідним та друзям, а її втрату у світі мистецтва прирівнюють до державної. 

 

На творчий вечір пам’яті до зали мистецько-концертного центру ім. Козловського, що на Хрещатику, прийшли колеги та друзі Юлії. 

 

Талановиту флейтистку згадували, граючи твори, що несуть частинку її світогляду, запрошували до спогадів-роздумів людей, які оточували її, для кого її приклад служінню мистецтву став натхненням. Серед них – Заслужені артисти України Ірина Беспалова-Примак та Оксана Мадараш, кандидат мистецтвознавства Анастасія Комлікова, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Маркіян Свято, Юлія Ляліна, Андрій Борецький та інші.  

 

Чотири твори з концертної програми у столиці виконували ківерчани, лауреати багатьох всеукраїнських та одного міжнародного конкурсу - Інструментальний ансамбль під керівництвом Володимира Мартинюка під акомпанемент фортепіано Анни Тьохти. Два сольні виступи, за ініціативою організаторів, мали вихованці класу духових інструментів у Ківерцях, нині студенти-музиканти, Микола Яковлюк та Юрій Тьохта.  

 

Юлія Ковальова є справжньою гордістю місцевої музичної школи. У кабінеті першого вчителя на її портреті відтепер чорна стрічка. Відомо, що саме Володимир Мартинюк зіграв важливу роль у виборі її професії, тож з 8 класу учениця свідомо готувалася до вступу в музичне училище.

 

Випускниця Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського (2003), Національної музичної академії у Києві (2008) та Академії керівних кадрів культури та мистецтв Юлія Ковальова з 2008 року стала артисткою оркестру Національного академічного театру оперети.

 

Концерти на головній сцені країни, безліч гастрольних програм в Україні та Європі (Польща, Угорщина, Іспанія, Франція, Німеччина, Португалія, Чорногорія), міжнародні конкурси, Інтернаціональний Український музичний конкурс «J.C.M.U.», флейтовий майстер-клас в сербському місті Тіват, який проводили музиканти Паризької консерваторії, учні Ж.П. Рампаля та О. Ніколе…. – кар’єра і творчий потенціал Юлії блискуче розвивалися. Але…

 

Дорогі серцю нагороди та фотоальбоми зберігають вдома, у Ківерцях, її батьки, Світлана та Сергій Ковальови. Останній концерт за участю Юлії, за словами пані Світлани, відбувся в мальовничому Азербайджані 5 серпня минулого року, звідки донька повернулася з особливо приємними враженнями та натхненням.

 

Менша сестричка, Алла, каже, що досі вкрай боляче говорити про трагедію. «На концерті пам’яті у Києві усі пригадали, якою доброю, трудолюбивою, щирою та уважною була Юлія. Усім дякуємо за любов та підтримку», - каже Алла.

 

Про особливе ставлення нашої талановитої землячки до музики ділиться її київська колега, вчитель і друг, дипломант міжнародних конкурсів, провідний концертмейстер НМАУ ім. П.І. Чайковського Олена ЯКУНІНА: «Юля – це Постать в українському виконавстві на духових інструментах. Вона все життя підпорядковувалася грі на флейті, володіючи чудовим тембрально забарвленим звуком, відчуттям форми і стилю. Дівчина багато працювала аби досягти своєї мети – бути справжньою солісткою, не за назвою, а по суті. Юля – мій улюблений ансамбліст, такою і залишиться назавжди». 

 

Інна БАТЕНЧУК

Джерело: газета «Вільним шляхом» від 9 грудня 2017 року

P.S. Шестеро ківерцівських музикантів висловлюють подяку спонсорам, завдяки яким поїздка до Києва стала можливою: Володимиру Жгутову, Ігорю Дмитруку, Володимиру Петрусю, Олександру Бовканюку та Якову Чайці.