У районі активізовано роботу щодо заходів для запобігання поширення захворювання на кір

img_4764.jpg

Сьогодні під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець в режимі відеоселекторного зв’язку відбулась тематична нарада з керівниками профільних структурних підрозділів органу влади та головами районних державних адміністрацій.

Пріоритетним слухалося питання щодо реалізації заходів для запобігання розповсюдження захворюваності на кір, який зафіксовано минулого тижня у Волинській області, зокрема, у Турійському та Володимир-Волинському районах.

Від Ківерцівського району участь в засіданні брали голова райдержадміністрації Валерій Ткачук, заступники голови, керівник апарату РДА Зоя Радюк, голова районної ради Василь Хмілевський, начальник управління  інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації Ірина Куцик, міський голова Володимир Жгутов, голови ОТГ, головний лікар КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олесь Марищук, завідувач Ківерцівського районного лабораторного відділення Луцького міськміжрайонного відділу ДУ «ВОЛЦ МОЗ України» Алла Пахальчук, представники відділу освіти.

Дезінфекційні заходи, інформаційно-роз’яснювальна робота й активізація зусиль із охоплення вакцинацією допоможуть уберегти жителів області, зокрема й дітей, від захворювання на кір, - наголосила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець.

Про спалах кору на Волині стало відомо наприкінці минулого тижня. Ще 30 березня шпиталізували 10 хворих цією недугою дітей із Турійського району та 7 – із Володимир-Волинського. Упродовж вихідних кількість людей із підозрою на кір в обох районах збільшилася до 16 та 13 осіб, відповідно. У зв’язку з цим, 31 березня цього року на Турійщині провели розширене засідання протиепідемічної комісії, аби напрацювати план дій щодо запобігання поширенню хвороби. Нині ж про запобіжні заходи детально говорили на нараді.

Світлана Євтихівна заслухала керівників тих райдержадміністрацій, на теренах районів котрих ситуація з поширенням кору найгірша.

– На сьогодні в районі захворіли 16 дітей. Усі з них доїжджають із сіл Задиби та Селець до опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія, – наголосив  голова Турійської райдержадміністрації Орест Василишин. – Попередній спалах кору також трапився у селі Селець. Тоді захворіли діти ромської національності, котрі мали контакти з мешканцями Закарпаття. Ми, своєю чергою, вжили усіх можливих заходів, аби ліквідувати хворобу. Однак,  минуло два  місяці і все знову повторилося.

Як зазначає Орест Васильович, 13 хворих на кір дітей нині лікуються в Турійській районній лікарні, ще троє – в обласній. Загалом, вони мають легкий та середній ступінь важкості недуги. Аби ж запобігти подальшому поширенню кору, проводять дезінфекцію у класах та шкільних автобусах, якими довозили школярів до навчального закладу. Крім того, оглянули всіх дітей контактної групи на предмет наявності в них високої температури, висипу або ж інших ознак кору. Ознайомившись зі списками учнів школи, спеціалісти з’ясували, що з 460 дітей – 60 не мають щеплень. Причини різні, як-от: небажання вакцинуватися з релігійних переконань, відмова батьків, наявність супутніх хвороб тощо.

Що стосується Володимир-Волинського району, то за словами голови райдержадміністрації Наталії Василець, тут на разі виявлено 13 хворих на кір, 11 із яких мешканці райцентру та 2 – інших населених пунктів. На Іваничівщині також зафіксували два випадки звернення людей з симптомами, котрі нагадують захворювання на кір.

- У Ківерцівському районі наразі зафіксовано два випадки захворювання на кір дітей ромської національності, жителів села Кадище. Вони перебувають на лікуванні в інфекційній лікарні. Також захворів студент Ківерцівського медичного коледжу з Володимир – Волинська, його відсторонено від навчання, - поінформувала про ситуацію у Ківерцівському районі завідувач Ківерцівського районного лабораторного відділення Луцького міськміжрайонного відділу ДУ «ВОЛЦ МОЗ України» Алла Пахальчук.

Про вакцинацію від кору та наявність вакцини розповів головний лікар КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олесь Марищук.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк та директор Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Наталія Янко наголосили – аби зупинити кір, потрібно максимально охопити щепленням дітей в області.

На завершення Світлана Мишковець доручила головам усіх районних державних адміністрацій, зокрема й тих, де випадків кору наразі не зафіксовано, вжити випереджувальних заходів, аби уникнути подальшого поширення недуги. Тим паче, на разі канікули, що частково полегшує проведення профілактичних робіт.

Підсумовуючи голова РДА Валерій Ткачук також дав ряд доручень щодо першочергових завдань, аби не допустити розповсюдження захворюваності та ліквідувати хворобу. Він зобов’язав медиків покращити роз’яснювальну інформаційну роботу, провести у навчальних закладах району та шкільних автобусах дезинфекції, надати інформацію щодо кількості щеплених від кору дітей та тих, хто відмовився від щеплення з певних причин. Також керівник району наголосив на благоустрої населених пунктів і впорядкуванні територій прилеглих до установ, підприємств, організацій.


img_4766.jpgimg_4765.jpgimg_4767.jpg