У Волинській області триває шоста черга часткової мобілізації.

ewvhh25b47k.jpg

   Але, результати залишають бажати кращого. Найменший відсоток громадян, які готові захищати рідну землю виявилось у Камінь-Каширському, Луцькому, Старовижівському, Ратнівському та Любомльському районах.

    На початок серпня до війська пішли лише 34% особового складу запасу. Найвищий рівень виконання завдання мобілізації демонструє Горохівсько-Локачинський (55%), Маневицько-Любешівський (54%) та Рожищенський (52%) районні військові комісаріати

    Значно нижче результати у Володимир-Волинському (41%) і Ківерцівському (42%) військоматах. Найгірші результати роботи ? у Луцькому, Камінь-Каширському, Ратнівському, Старовижівському та Любомльському районах.

     Звісно ті, хто ухиляються від виконання конституційного обов’язку  будуть відповідати за це. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність (від 2 до 5 років позбавлення волі).

     Найбільшу кількість хворих та непридатних виявили військово-лікарські комісії у Володимирі-Волинському, Камінь-Каширському та Ківерцівському районах – усі по 41%, у Рожищенському – 43%, Любешівському і Старовижівському – 47%, а у Шацькому районі кожен другий виявився непридатним.

    Нагадуємо, що з військоматів громадяни направляються до навчальних центрів, де проходять військову підготовку за визначеною спеціальністю, попередньо отримують військову форму та зараховуються на грошовий, продовольчий та інші види забезпечення. Підготовка здійснюється за основними напрямками: вогнева підготовка, медична, а також тактична, інженерна підготовка, тощо. Підготовку здійснюють штатні кваліфіковані інструктори, які є учасниками бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції.

    І тільки по завершенню підготовки у навчальних центрах та полігонах мобілізовані військовослужбовці направляються безпосередньо у військові частини. При цьому, добровольці, тобто ті хто самостійно прийшов до військоматів до вручення йому повістки мають пріоритетне право вибору подальшого місця служби.

     Крім того, можемо додати, що державою гарантується виконання цілого соціального пакету щодо громадян, які призвані за мобілізацією:

-? за ними зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві та організації, незалежно від форм власності (при одночасному отриманні грошового забезпечення за місцем проходження військової служби);

-? нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися по демобілізації;

-? продовжується виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову на військову службу під час мобілізації.

    Волинський обласний військовий комісаріат закликає волинян проявити високий рівень свідомості та виконати святий  обов’язок у ці вкрай складні для України часи. Військовими комісаріатами Волинської області чекають громадян для проходження військової служби у Збройних Силах України, підрозділах Національної гвардії та інших законних військових формуваннях.

    За додатковою інформацією просимо звертатися до військового комісаріату за місцем проживання.