У Жидичинському монастирі з нагоди Дня Збройних Сил України відзначено учасників АТО та волонтерів.

sam_3654.jpg

   У вівторок, 6 грудня, Україна та її захисники відзначають 25 річницю Збройних Сил України. У цей день в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату відбулась Божественна літургія  за участю учасників АТО, волонтерів, депутатів Волинської обласної ради, прихожан. Службу очолив настоятель монастиря архімандрит отець Костянтин, йому співслужили священики храму.

  Отець Констянтин у своєму зверненні до учасників літургії розповів про найважчі часи в історії Київської Русі XII- XІІІ ст., коли зі сходу йшла монгольська орда, із заходу насувалися лицарські полчища. У цей грізний час Промисел Божий поставив на порятунок краю святого князя Олександра – великого воїна-молитвеника, подвижника і хранителя землі Києвської Русі. Одночасно із навалою Батия, полчища хрестоносців вторглися на наші землі. Першими були шведи. Безліч кораблів під командуванням ярла Біргера підійшло до Неви. Святий Олександр, юнак, якому не виповнилося ще й 20-ти років, тоді довго молився в храмі Святої Софії. Архієпископ Спиридон благословив його очолити військо. Вийшовши з храму, Олександр звернувся до дружини із промовою, сповненою віри: «Не в силі Бог, а в правді. Одні – зі зброєю, інші – на конях, а ми Ім’я Господа Бога нашого призовемо!». Із невеликою дружиною князь пішов на ворогів. Було тоді чудесне передвістя: воїн, який стояв у дозорі, на світанку 15 липня побачив човен, що плив морем, і на ньому святих мучеників Бориса і Гліба, в багряних одежах. Олександр, підбадьорений знаменням, із молитвою повів військо на шведів: «І була січа велика з латинянами, і перебив їх незліченну безліч, і самому ватажку поклав печать на обличчя гострим списом». За цю перемогу на Неві, здобуту 15 липня 1240 року, народ назвав свого князя Олександром Невським.

    "Сьогодні, коли Україна знову захищає свої кордони, захищає право жити самостійно, ми молимося за наших солдатів і за Україну. Ми, захищаючи свою землю, переконані у перемозі правди і  маємо честь нині нагородити героїв, які ціною життя боронять рідну землю від ворога. Кожному солдату дякуємо за героїчний подвиг", - зазначив ігумен.

    До вітальних слів приєдналися депутати Волинської обласної ради Людмила Тимощук, Анатолій Грицюк, воїн - інтернаціоналіст Олександр Юнчик.

    З нагоди 25 річниці Збройних Сил України спілка ветеранів-воїнів АТО, військових капеланів нагородила медалями "За оборону рідної держави" учасників антитерористичної операції Валерія Блащука, Андрія Молошика, Андрія Петруся, Ігоря Квача та волонтера Михайла Скуду.

     Отець Констянтин благословив героїв і вручив нагороди. Рідні та близькі розділили радість свята з героями АТО.

Інна Тетюрко

 


sam_3634.jpgsam_3641.jpgsam_3648.jpgsam_3639.jpgsam_3646.jpgsam_3645.jpgsam_3650.jpgsam_3643.jpgsam_3652.jpg