Усиновлення - особлива дорога батьківства

88bf0e51ca4ffbe2f1ad7d51d3685462.jpg

В останній день вересня, в день великого християнського свята святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, в Україні відзначається День усиновлення.

 

Ніщо в житті не дається без зусиль, особливо щастя. А воно у кожного своє. Для когось це – багатство, для – других краса, для інших – успішна кар’єра. Та, на мою думку, найбільше щастя – це діти.

 

Але щастя батьківства може прийти у життя людини різними дорогами. Усиновлення – особлива дорога батьківства.

 

Статтею 207 Сімейного кодексу України визначено, що усиновлення дитини проводиться у найвищих її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

 

У Ківерцівському районі проживає 46 усиновлених дітей, і щороку кількість дітей, яких всиновили, збільшується. Змінюється і свідомість наших земляків стосовно усиновлення, підтвердженням тому є зростання кількісті батьків-усиновлювачів.

 

Безумовно, прийняти ЧУЖУ дитину у сім’ю — полюбити її, не за те, що вона красива, здібна чи розумна, а просто зате, що вона є на світі, за те, що вона єдина та неповторна, – такий талант дається не кожному.

 

Тому сьогодні від щирого серця вітаємо тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок – взяли дитину у родину. Тих, для кого дата прийняття рішення суду про усиновлення, є сімейним святом, додатковим днем народження дітей.

 

Шануємо і дякуємо опікунам і прийомним батькам, які не є усиновлювачами, але теж виховують дітей, що втратили батьків.

 

Адже бути батьками – один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але й водночас найбільш цікавий і гідний старань.

 

Щастя вам, найкращої долі вашим дітям. Хай у ваших домівках завжди панують спокій і затишок, нехай ваше життя буде безхмарним та заможним, хай здійснюються всі найзаповітніші мрії та сподівання!

 

Наталія Скубій, начальник служби у справах дітей РДА

 

Довідково: 

Станом на 30 вересня 2017 року на обліку служби у справах дітей перебуває 167 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; створено і функціонує 8 прийомні родини, які виховують 15 статусних дітей; в опікунських родинах виховується 112 дітей, в прийомних родинах – 15 неповнолітніх; підлягають усиновленню 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.