УВАГА! ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

ybal0zyp5aquygr4n9ib.w695.jpg

За інформацією Українського гідрометеорологічного центру 13-14 серпня 2019 року у зв’язку з переміщення активного атмосферного фронту із Центральної Європи у західних, північних та Вінницькій областях очікуються грози, подекуди град та шквали 15-20 м/с (І рівень небезпечності (жовтий)); вдень 13 серпня та протягом доби 14 серпня на заході країни значні дощі, в окремих районах шквали 25-28 м/с (ІІ рівень небезпечності (помаранчевий)).

 

14 серпня у західних областях зниження денної температури до 20-25 градусів.

 

Як відомо, грозові розряди влучають у найвищу точку на своєму шляху. Саме тому, опинившись на відкритій місцевості під час грози, необхідно сховатися в улоговині, ярі чи іншій низинній місцевості, присісти й пригнути голову. Особливо небезпечно за таких умов розмовляти по мобільному телефону. Негайно вимкніть його. Варто також пам’ятати, що годинники, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька – потенційні мішені для грозових розрядів.

 

Під час грози категорично заборонено купатися чи перебувати поблизу ріки. Якщо ж громовиця застала вас у воді, слід добиратися до берега повільно, спокійно, не дуже розмахуючи руками. Коли ж пливете на човні, намагайтеся вибратися на берег. Якщо це неможливо, потрібно сидіти, не рухаючись, а весла витягнути з води.

 

Найбезпечнішим місцем у грозову погоду є приміщення, обладнане блискавкозахистом.

 

З наближенням грози зачиніть усі вікна і двері у будинку, вимкніть кабелі антен. Тримайтеся подалі від електроприладів, розеток, труб і будь-яких металевих предметів.

 

Ківерцівський РВ УДСНС