Валентина Розум: Соціальний захист учасників АТО, членів сімей загиблих, внутрішньо переміщених осіб

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечує надання соціальних допомог та житлових субсидій, забезпечення пільгами та компенсаціями, вирішення соціально-побутових проблем вразливих категорій населення району.
 

Проте, серед багатьох вразливих категорій громадян, першочергова увага працівників управління направлена на соціальний захист учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників АТО.

 

За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги на обліку  в управлінні перебуває 537 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій та 22 членів сім’ї загиблого.

 

Для оперативного вирішення питань пільгового забезпечення учасників АТО, максимально спрощено процедуру взяття їх на облік і внесення до електронної бази даних.

 

При управлінні створено «єдине вікно» для забезпечення всебічної допомоги та соціальної підтримки демобілізованим особам та їх сім’ям. З метою соціального захисту зазначеної категорії пільговиків в районі у минулому році діяла програма підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей. Згідно з заходами вищевказаної програми за 2016 рік з районного бюджету виділено 236,6 тисяч гривень на соціальних захист демобілізованих учасників АТО. У поточному році дана програма не затверджувалась, однак всі питання соціального захисту демобілізованих та членів сімей загиблих відображені у заходах до «Програми соціального захисту населення».

 

Усі учасники АТО обслуговуються позачергово і користуються  усіма, передбаченими законодавством пільгами.

 

У 2016 році безкоштовно забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 45 учасників АТО ( в т.ч. 6 інвалідів війни та 39 учасників бойових дій), у поточному році 4 інваліди із числа учасників АТО на суму 21,0 тисяч гривень. За минулий рік пройшли психологічну реабілітацію 12 учасників АТО, за перше півріччя цього року 3 особи. Окрім того, управлінням зібрано документи та проведено розрахунок для фінансування з державного бюджету коштів для придбання житла сім’ї загиблого військовослужбовця.

 

Згідно з бюджетною програмою «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників АТО» протягом минулого року професійно адаптовано 9 учасників АТО, на що спрямовано 54,9 тисяч гривень з державного бюджету, у поточному пройшло навчання на водіїв категорії «В» 7 учасників АТО на суму 37,6 тисяч гривень.

 

Вперше у минулому році через управління соціального захисту здійснено виплату грошової допомоги родині загиблого на Майдані та особам, що отримали важкі тілесні ушкодження і ушкодження середньої важкості у сумі 137,8 тисяч гривень, 68,9 тисяч гривень та 34,5 тисяч гривень відповідно. У 2017 році ці виплати склали 320 тисяч гривень, 160 тисяч гривень і 80 тисяч гривень на кожну родину.

 

На сьогоднішній день на обліку в управлінні перебуває 119 родин в кількості 270 осіб із числа внутрішньо переміщенних осіб з Донецької та Луганської областей та АР Крим. На виплату щомісячної державної допомоги внутрішньо переміщеним особам з державного бюджету їм спрямовано 374,8 тисяч гривень.

 

Окрім того проводиться виплата вищевказаним особам допомог при народженні дитини, двом багатодітним родинам призначено державну соціальну допомогу, малозабезпеченим сім’ям, одній сім’ї допомога по опіці на трьох дітей.

 

Начальник управління праці та соціального захисту населення

Валентина Розум