Відбулася позачергова 29 сесія районної ради

img_4684.jpg

30 листопада 2018 року голова РДА Валерій Ткачук взяв участь у  другому пленарному засіданні позачергової 29 сесії районної ради. На сесію завітали окремі депутати обласної ради, представники громади сіл Озеро та Гайове. Також близько 15-ти чоловіків спортивної статури, які сіли сесійній залі та розмістилися при вході до неї. 

 

Одним з пріоритетних питань порядку денного було обрання голови Ківерцівської районної ради. Нагадаємо, що ексголова Ківерцівської райради Василь Хмілевський ще у липні цього року склав повноваження голови за власним бажанням. Обов’язки голови райради покладені на  заступника Тамару Чигрин, яка і головувала на засіданні сесії.

 

Отже, після внесення змін до порядку денного, депутати приступили до процедури обрання голови райради.

 

На посаду голови районної ради депутати висунули дві кандидатури: депутата райради, першого заступника голови РДА  Юліана Таранчук (від БПП «Солідарність») та депутата, адвоката Ігоря Мисковця (НРУ).

 

Кандидат Ігор Мисковець заявив про самовідвід.

 

Юліан Таранчук залишився єдиним претендентом. При обговоренні кандидат на посаду голови районної ради розповів про пріоритетні напрямки діяльності, автобіографічні дані та зазначив, що має достатньо досвіду роботи, щоб очолити представницьку гілку влади в районі.

 

Далі присутні члени лічильної комісії приступили до створення бюлетенів. У голосуванні  з присутніх 28 депутатів брали участь лише 18. Представники депутатського корпусу з УКРОПу та частини ВО «Батьківщини» практично проігнорували вибори голови райради. Представник лічильної комісії депутат Олександр Кушнір кілька разів оголошував прохання до депутатів отримати бюлетені та проголосувати, але ,напевно отримавши певні вказівки  та зважаючи на «тітушок» у сесійній залі,  «десятка» з місця навіть не зрушила.

 

Отже, шляхом таємного голосування 16 депутатів підтримали кандидатуру першого заступника голови районної державної адміністрації Юліана Таранчука. 2-є  - проголосували проти. Рішення не прийнято, оскільки для обрання необхідно не менше 18 голосів  «за». 

 

Одним з питань, що викликало соціальну напругу в районі протягом шести місяців, стало  «Про ситуацію, яка склалась в ЗОШ І-ІІІст. с.Озеро Ківерцівського району Волинської області», вірніше, щодо звільнення директора школи села Озеро Світлани Степанюк. Адже в першому трактуванні питання "Про ситуацію" депутати зняли з голосування, а внесли пропозицію включення до порядку денного «Про звільнення директора ЗОШ І-ІІІ ст. села Озеро Світлани Степанюк».

 

Першою до слова запрошено Тетяну Матвіюк, голову батьківського комітету школи, яка зазначила, що виконувач обов’язків Ківерцівської районної ради Тетяна Чигрин лише «годує» батьків обіцянками, а діти в знак протесту проти свавілля директора з вересня не ходять до школи. На підтримку вимог батьків виступила і профспілка вчителів закладу. Відповідне звернення зачитала начальник юридичного сектору Мар’яна Гудкова.

 

Начальник відділу освіти РДА Микола Грибук закликав депутатів підтримати рішення щодо звільнення директора, оскільки цей конфлікт не додає авторитету району. «Якщо 90 відсотків дітей, батьків, вчителів та техперсоналу – за звільнення Світлани Степанюк, то їх треба підтримати,» - стверджував очільник освітян району.

 

Начальник Служби у справах дітей Ківерцівської РДА Наталія Скубій зазначила, що скарги на директора постійні і ситуація у школі не змінилась за роки, а стала ще гіршою. Вона наголосила, що батьки правомірно захищають права своїх дітей.

 

Голова освітянської  комісії райради Олесь Марищук розповів про роботу комісії, мовляв комісія не могла визначитись з повноваженнями, хто ж має право звільняти керівника школи – рада чи відділ освіти…Зважаючи на двоякі трактування комісія рекомендувала юристам вивчити юридичну сторону питання.

 

Юрист районного відділу освіти Наталія Сурмик зауважила, що роботодавцем є засновник - Ківерцівська районна рада і вона має прийняти рішення щодо звільнення директора школи. Трудова книжка директора знаходиться в районній раді.

 

В свою чергу начальник юридичного сектору Мар’яна Гудкова зачитала витяги з законодавства про те, що звільняє не засновник , а роботодавець. Відповідно. роботодавцем є - відділ освіти, який нараховує заробітну плату.

 

Директор ЗОШ І-ІІІ ступеня села Озеро Світлана Степанюк у своєму виступі наголосила, що проблема є штучно створеною, щоб дискредитувати її. «Я вимоглива до себе і до своїх підлеглих, а про психологічний тиск чую вперше,»-  зауважила директор навчального закладу.

 

Після бурхливого обговорення ситуації, яка склалась в школі села Озеро Ківерцівського району, за пропозицією депутата Ігоря Мисковця, комісія районної ради з питань освіти підготувала проект рішення щодо звільнення Світлани Степанюк з 30 листопада 2018 року з посади директора. За звільнення голосувала більшість обранців.

 

Депутати розглянули питання, які виносилися на порядок денний.

 

Зокрема, одностайно підтримали «Про затвердження районної Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ківерцівської районної ради Волинської області» на 2018 рік», «Про перейменування об’єкта В-1 з «будівля лікарні» на «будівля денного стаціонару та дитячого відділення» та припинення права оперативного управління», «Про внесення змін до Районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки», «Про внесення змін до Районної цільової соціальної програми «Молодь Волині» на 2016-2020 роки», «Про звернення до Керуючого Волинською єпархією Української православної церкви єпископа Нафанаїла щодо участі в об’єднавчому соборі Православної Церкви в Україні» та ряд інших.


img_4688.jpgimg_4687.jpgimg_4683.jpgimg_4690.jpg