Вікторія Граузе: Ківерцівський велоекстрім

    «Ох ці сірі будні!» - спадає на думку посеред робочого тижня… Тому нам хочеться поговорити про щось екстримальне. Отож, що таке екстрім?

     Для багатьох він полягає в отриманні гранично гострих відчуттів, балансуванні на межі життя та смерті. Є так само люди, для яких екстрім - це можливість постійно підтримувати в собі загострене почуття життя.

Взагалі любителів екстремального відпочинку не так багато: більшість з нас вважають за краще проводити вільний час традиційно у спокійній обстановці. Кажуть, екстримальний  відпочинок існує для тих, хто не мислить свого життя без подолання труднощів, підкорення нових вершин.

Однак, можливо, варто спробувати хоча б раз у житті змінити звичний хід подій?

     Ринок екстремальних видів спорту сьогодні перенасичений. До них можна віднести, наприклад, Роуп-джампінг — стрибки зі спеціальною страхувальною мотузкою з високих об’єктів, Графіті-бомбінг — швидкісне малювання графіті в незвичайних умовах,  Руфінг — підйом на важкодоступні, а також небезпечні дахи багатоповерхівок без страховки, гонки на тракторах, спуск з гори на спеціальному велосипеді та  стрибки з парашутом.

Останнім часом серед молодих людей великою популярністю користується велотріал – спорт справжніх екстрималів.

    Велотриал - дисципліна маунтинбайку, що полягає в подоланні перешкод на велосипедах. Перешкоди можуть бути різними, природними або штучними: парапети, камені, колоди, дошки і т. д. Головною метою є подолання серії перешкод, не спираючись ногами, руками та іншими частинами тіла.

На сьогоднішній день велотріал - досить відомий вид екстремального спорту. Проводяться великі світові змагання. Зараз основні центри тріалу - Франція , Іспанія, Англія, Бельгія, Швейцарія, Німеччина і деякі інші країни Європи.

     У Ківерцях також є група молодих людей, які займаються велотріалом. Юрій Сорочинський, Артем і Петро Кулішевичі та їхні друзі  не одноразово брали участь у різноманітних змаганнях, виступали на клубних вечірках та проводили  показові виступи у школах міста.  Цей вид спорту є дуже небезпечним і саме тому, щоб досягнути бажаного результату, реалісти тренуються по десять годин на день. Тільки прагнення бути на висоті дає змогу показувати бездоганні виступи.

Довідково: Велосипедний тріал зародився наприкінці 1970 - початку 1980 - років в Іспанії . Мототріалісти стали створювати спеціальні велосипеди , щоб на них тренувалися діти, але незабаром велотріал став самостійним видом спорту. Він почав стрімко розвиватися, проводилися змагання. Першою компанією, що випускає велосипеди для тріалу була Montesa, нині звана Monty. Головними центрами тріалу стали США і Іспанія, техніка та стилі подолання перешкод яких багато в чому відрізнялися .