Віряни святкують сьогодні Вознесіння Господнє.

voznesinnya_gospodnye1.jpg
   Вознесіння Господнє - одне з головних церковних свят, яке християни відзначають на 40-й день після Великодня. Цього року воно припадає на 25 травня. Щороку у четвер (саме на цей день завжди приходиться свято, також, як Пасха завжди припадає на неділю, оскільки число 40 не ділиться на 7 без остачі, тому дата свята ніяк не може припадати на будь-який інший день, крім четверга) разом з православними його також шанують і католики. Цікаво, що католики, для яких також цей день є одним з найголовніших 12 церковних свят, починають його відзначати за три дні до назначеної дати. 
 

Згідно Євангелія, саме цього дня Ісус вознісся на небеса та потрапив до Раю і став «праворуч Отця», через що й свято отримало таку назву. Саме на 40 день після Великодня Ісус Христос возз’єднався з Богом та пообіцяв апостолам послання Святого Духа.

 

З цим великим святом пов`язано багато народних прикмет.

Якщо в цей день курка знесла яйце,то його потрібно підвісити під крівлею житла. Яйце буде захищати мешканців будинку від нещасть і неприємностей протягом року. Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла, а дощовий день свята віщував хвороби і неврожай.

 

                                    Чого не можна робити у цей день

У цей день нічого не слід робити по дому, інакше невдача буде переслідувати вас весь рік.

 

Також, в день Вознесіння Господнього існувала цікава традиція для незаміжніх дівчат: було прийнято заплітати кілька гілочок звичайної берези в косу. Таким чином, якщо за 10 днів до свята Трійці гілочки все ще не зав`януть, то в цьому році дівчина вийде заміж. 

 

Цього дня забороняється кидати сміття чи плювати на вулицях, адже говорять, що можна ненароком потрапити в Христа, який може ходити під виглядом жебраків.

Цього дня прийнято поминати покійних батьків. Традиційно для цього пекли особливі млинці, які називають «Божа окутка» або «онучки». За формою вони нагадують сходинки. Взявши їх, люди зазвичай ішли на кладовище до могил рідних, а також до церкви.

 

Також говорять, що у Вознесіння Господь ходить серед людей та чує їх прохання. Тому варто молитися і просити здоров`я своїм близьким та рідним.

 

За матеріалами інтернет-видань.