Вогнеборці нагадують про заходи безпеки під час свят

Напередодні та під час святкування Дня Незалежності України проводитимуться масові заходи, на яких перебуватиме значна кількість людей. Аби уникнути виникнення різного роду надзвичайних подій та ситуацій Ківерцівський РВ УДСНС України у Волинській області попереджає що у разі виявлення пожежі (ознак горіння) громадяни забов'язані:

 

  • - негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу за телефоном "101", вказати точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище;
  • - вжити ( за можливістю ) заходів щодо гасіння ( локалізації ) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
  • у разі необхідності викликати інші служби екстреного реагування              (медичну, газову та ін.).

   Також останнім часом у світі, а також Україні мають місце випадки, коли громадяни знаходять підозрілі предмети, які виявляються вибуховими пристроями. Такі предмети знаходять у транспорті, на сходових площадках, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях.

   Як поводитися при їх виявленні? З чого почати?

   Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі.

   1.Підозрілі обставини появи предметів - сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час.

   2.Підозрілі обставини появи щойно поштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;

   3.Наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;

   4.Наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої (ВП) в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);

5.Прослуховування    роботи    годинникового    механізму    з    підозрілогопредмета;

   6.Наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;

   7.Наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;

   8.Наявність диму, який виходить із предмета;

   9.Збільшена маса предмета (наприклад - коробка із під цукерок, банка із під кави, книга, записник тощо);

   10.Наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або скотчем.

   Якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався Вам підозрілим, не залишайте його без уваги.

   Батьки! Ви відповідаєте за життя й здоров'я ваших дітей. Поясніть дітям, що будь-який предмет знайдений на вулиці або у під'їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.

   Завжди контролюйте ситуацію навколо себе, особливо коли перебуваєте на об'єктах транспорту, культурно-дозвільних, спортивних і торгових центрах.

   У разі виявлення Вами залишених без нагляду речей у громадському транспорті, опитайте людей, які перебувають поруч. Встановіть, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові) та працівнику міліції. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету.

   Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі.

   Якщо Ви виявили невідомий предмет, який викликає Вашу підозру, в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрації та охороні.

   При виявленні невідомого підозрілого предмету у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь із них. Якщо власника не встановлено - негайно повідомте про знахідку у підрозділ ДСНС та НП України за телефонами 101 та 102.

   У всіх зазначених випадках:

·не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;

·зафіксуйте час виявлення предмету;

·намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;

·обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи МВС України (ви є важливим свідком).

   Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями - це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань.

   Якщо раптом почалася активізація сил безпеки й правоохоронних органів, не проявляйте цікавості, ідіть у інший бік, але не бігцем, щоб Вас не прийняли за супротивника.

   У разі вибуху або стрілянини негайно падайте на землю, краще під прикриття (бордюр, торговельний намет, машину тощо). Для більшої безпеки накрийте голову руками.

   Випадково довідавшись про теракт, що готується, негайно повідомте про це в правоохоронні органи.

   Якщо Вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це в органи Служби безпеки чи НП України.

 

Ківерцівський РВ УДСНС