Волинському бізнесу в автоматичному режимі відшкодовано 287,6 мільйона гривень ПДВ

     У І півріччі 2015 року волинському бізнесу відшкодовано 415,9 мільйона гривень ПДВ, зокрема юридичним особам – 400 мільйонів гривень. 72 відсотки із суми бюджетного відшкодування юридичним особам на рахунки платників надійшло в автоматичному режимі.Таким чином, цього року в автоматичному режимі  відшкодовано в 2,7 рази сум ПДВ більше, як у І півріччі торік.

   «Як свідчить наша аналітика, за підсумками декларування ПДВ за травень, шість із десяти представників бізнесу Волині, які претендують на відшкодування ПДВ, відповідають критеріям для авто відшкодування. Тобто, кількість представників реального сектору економіки, які  користуються сервісом ПДВ-автоматика, на Волині стабільно  зростає», - зазначає перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Тетяна Харченко.

   В Головному управлінні ДФС у Волинській області звертають увагу, що для отримання автовідшкодування  навіть із запровадженням електронного адміністрування ПДВ підприємству треба відповідати ряду критеріїв.

   З набранням чинності з 01.01.2015 року нової редакції пункту 200.19 статті 200 ПКУ та згідно нового Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.2014 року №1128, кількість критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування зменшено, а окремі з них  змінено.

   Зокрема, право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники податку, які відповідають одночасно таким критеріям:

- не перебувають у судових процедурах банкрутства;

- мають основний стан;

- мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму податку, заявлену до відшкодування, або отримали терміном на один рік від банківської установи, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, фінансову гарантію;

- здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів);

- здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців. Платникам податку, які отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування виходячи із цього критерію, сума такого відшкодування сукупно не може перевищувати суму податку, сплачену у складі вартості придбаних (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України)/споруджених необоротних активів незалежно від того, чи були вони введенні в експлуатацію;

- не мають податкового боргу.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області