ВСЕСВІТНЯ ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ "ГОДИНА ЗЕМЛІ" В ПАРКУ "ЦУМАНСЬКА ПУЩА"

cu8i5wu7ueu.jpg

   26 березня 2017 року в рамках проведення акції «Година землі» відбувся екопохід територією парку. Не зважаючи на складні умови, вітряну та дощову погоду, до походу приєдналось 18 учасників з різних куточків України: Києва, Рівного, Луцька, Клеваня і т.д. Організаторами та керівниками групи екопоходу були працівники парку, а саме Штокало Степанн , Грицюк Юлія, Рудик Максим та двоє волонтерів - Нечипорук Максим і Бабій Віталій. Особлива подяка місцевому краєзнавцю – мешканцю с. Берестяни Подзюбянчуку Миколі за участь в екскурсії та допомогу у підготовці та збору краєзнавчого матеріалу. 
   Маршрут походу: Автобусом з Луцька до Клеванського замку – до Клеванського тунелю кохання – ур. Мочулки Горинського лісництва – джерело с. Гремяче – ур. Богуславка. Піший похід: ур. Богуславка – місце залишків склозаводу (гути) часів Першої світової війни – ставки в ур. Богуславка - місце станції Богуславка колишньої вузькоколійки – бесідка на річці Кормин (БАМ) – перехід заплавою річки Кормин через урочище Крижик та урочище Брак – ур. Березина. 
   Загальна протяжність пішохідної частини походу склала близько 20 км. 
    Учасниками екопоходу було оглянуто як історико-культурні пам’ятки, так і чимало пам’яток природи. Зокрема: вікові дуби Цуманської пущі, плюсові дерева сосни звичайної, залишки подій першої та другої світової воєн, Тунель кохання та замок князів Чарторийських у Клевані, провели орнітологічні спостереження заплави р. Путилівка та заплави р. Кормин, ознайомились з біорізноманіттям парку – представниками флори та фауни, що занесені до Червоної книги України. 
Відгуки учасників екопоходу читайте за посиланням: 
https://www.facebook.com/events/361148427617818/perma.. 
https://www.facebook.com/events/361148427617818/perma.. 
   Сподіваємось на подальшу співпрацю. Ваші відгуки залишайте в коментарях. 
    У публікації використано фотоматеріал учасників походу. 
Про ур. Богуславка читайте тут - https://www.facebook.com/pg/npptsuman/photos/… 
Відео з екопоходу тут : 
https://www.youtube.com/watch?v=3qMmXCUrxUg 
https://www.youtube.com/watch?v=cKoVLJQmujk