Вшанували Тараса Шевченка в роковини його перепоховання

img_8681.jpg

22 травня 2018 року виповнилося 157 років від дня перепоховання на українській землі тіла Великого Українця - Тараса Шевченка. З цієї нагоди до пам’ятника Кобзаря, що у в місті Ківерці відбулося покладання  квітів.

Вшанувати пам’ять Тараса Григоровича Шевченка прийшли представники районної влади, місцевих політичних партій та громадських організацій, громадськість і молодь міста. Голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук, голова районної ради Василь Хмілевський, голова районної організації «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Любов Михальчук поклали квіти до пам’ятника митцю.

Перед учасниками заходу з розповіддю про життя та творчість Тараса Шевченка виступила голова районної організації «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, директор ЦБС Любов Михальчук.

- Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...».Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й поховано на Чернечій горі біля Канева, - зазначила Любов Іллівна.


img_8674.jpgimg_8676.jpgimg_8678.jpgimg_8688.jpgimg_8687.jpgimg_8687.jpg