Вуличне освітлення на сонячних батареях

        12 серпня у Тростянці  Ківерцівського району приймали журналістів з каналу ICTV та координаторів обласного і  районного ресурсних центрів громад  Артема Ковальова і Ірину Пащук, голову РДА Анатолія Сопросюка.

        Тростянецька сільська рада та громада села виграли грантових 224 тис. грн.  на вуличне освітлення села на сонячних батареях. Загальна вартість проекту «Інноваційні енергоефективні заходи в с.Тростянець. Модернізація вуличного освітлення з використанням відновлювальних джерел енергії (енергії сонця)» становить 320,557 тис.грн., з яких  224,526 тис. – кошти Проекту, 26,269 тис. – кошти зібрані громадою, а решта співфінансування  районного та обласного бюджетів.

        Сільський голова Валерій Ткачук відверто радіє, що закінчився процес реалізації  проекту  і головна вулиця села має економне, сучасне освітлення. 29 ліхтарів працюють на сонячних батареях, які заряджають акумулятори. З першою появою сутінок спрацьовує реле і запалюється енергоощадна лампа. Загальна протяжність такого освітлення майже 2,5 км. дороги, на якій знаходяться  школа, дитячий садочок,  будинок культури і, звичайно, житлові будинки приватного сектора. Валерій Євгенович висловив подяку фірмі ТзОВ «Західелектромонтаж»  з  Луцька, яка дуже швидко, якісно, добросовісно виконала всі роботи.  Результатами цієї роботи дуже задоволені всі жителі Тростянця.

      В рамках  реалізації Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» жителі Тростянця створили у 2011 році громадську організацію «Добробут». ЇЇ голова Галина  Максимчук і секретар Лавриса Пінчук стверджують, що, як у кожній роботі, були  свої плюси і мінуси. Здавали люди гроші по – різному: хто – 50 гривень, хто -1500 грн. Але всі допомагали чим могли. Зібрали 29 тисяч гривень.

     Голова РДА Анатолій Сопросюк підкреслив, що така робота у районі буде продовжуватись. За сучасними енергозберігаючими технологіями майбутнє. Такі практики можна застосовувати у сільському господарстві і у інших галузях. Сьогодні маємо значне підвищення цін на електроенергію та газ. Ситуація у бюджетній сфері з фінансуванням складна, потрібно економити на всьому. Реалізація Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дала поштовх для об»єднання громади. Адже,  спільними зусиллями при підтримці влади району і Європейського союзу будуємо сучасну європейську Україну.

Інна Тетюрко