Юлія Тимошенко: Світові лідери мають примусити російську владу звільнити Надію Савченко

     «Батьківщина» звертається до світових лідерів із проханням зробити неможливе для того, щоб примусити російську владу звільнити з полону українську льотчицю, народного депутата України Надію Савченко і дати їй можливість жити. Про це на брифінгу повідомила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

   «Всі ми намагаємося переконати Надію припинити голодування, але вчорашня зустріч Віри із сестрою та її переконання припинити голодування, на жаль, не дали результату - вона продовжує свою акцію протесту, продовжує голодувати. Вона знаходиться на межі людських сил, і її життя під дуже великою загрозою», - повідомила Тимошенко.

   На думку лідера партії, враховуючи стальний характер Надії, її силу волі, вона голодування не припинить.

   «Вона вважає, що це її боротьба за звільнення України від окупантів», - підкреслила Тимошенко.

    Вона також нагадала, що українська льотчиця голодує вже 40-й день, що майже неможливо для організму і людського життя.

   Як зазначила Юлія Тимошенко, команда партії «Батьківщина» разом з родиною Надії докладає всіх зусиль, щоб добитися свободи для Надії Савченко.

   «Після підтвердження повноважень делегації українського парламенту в ПАРЄ 26 січня, Надія стане повноправним членом ПАРЄ. З цієї хвилини Надія набуває міжнародного дипломатичного імунітету», - сказала вона.

    Крім того, Юлія Тимошенко процитувала положення статті 15 Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи, в якій говориться про те, що представники Асамблеї та їхні заступники користуються на території всіх держав-членів імунітетом від арешту та кримінального переслідування.

    Як пояснила лідер «Батьківщини», вже з 26 січня ця стаття має бути застосована до Надії Савченко і вона має бути вільною.

   До того ж Тимошенко підкреслила, що ця угода ратифікована Російською Федерацією 23 лютого 1996 року і Росія зобов'язана виконувати цю угоду.

      «Ми неодноразово чули від Володимира Путіна, від російського керівництва, що вони не порушують міжнародні угоди, конвенції і міжнародне право, тому ситуація з Надією Савченко - це ще один тест на правду і цивілізованість для російського керівництва», - зазначила вона.

   Тимошенко подякувала Президенту ПАРЄ Анн Брассер, яка відгукнулась на прохання партії та фракції «Батьківщина» та звернулась до керівництва Росії з листом, в якому вказує на те, що відповідно до Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи, 26 січня Надію Савченко треба звільнити з-під арешту та направити у Страсбург для участі в роботі ПАРЄ .

   «Президент ПАРЄ дослухалась до нашого прохання, відреагувала, і ми їй за це дуже дякуємо: сьогодні такий лист від президента ПАРЄ був відданий керівництву РФ і оприлюднений на офіційному сайті ПАРЄ», - сказала лідер партії.

   Вона також повідомила, що 26 січня делегація «Батьківщини» планує бути в Москві, біля в'язниці Надії, а сестра Віра - у Страсбурзі на сесії ПАРЄ: «Ми всі разом будемо очікувати від російської влади законного рішення і ми віримо в те, що міжнародне право у світі не померло, його ще остаточно не вбили, і Надія мусить бути на волі».

Відповідаючи на запитання журналістів про те, які ще кроки можуть вжити європейські лідери для звільнення Надії Савченко, Юлія Тимошенко зазначила, що «було б добре, якби 26 січня до РФ була направлена спеціальна місія ПАРЄ для проведення зустрічі з президентом Путіним, щоб поставити питання звільнення Надії».