Юні рятувальники з м.Ківерці Волинської області найкращі в Україні

img_3270.jpg

З метою формування культури безпечної житєдіяльності, практичних вмінь і навичок поведінки в екстремальних ситуаціях ,мотивації до здорового способу життя і безпечної  поведінки, виховання патріотизму та формування загальнолюдських цінностей у підростаючого покоління на базі Українського дитячого центру “Молода Гвардія” був проведений Всеукраїнський табір «Юний рятувальник»  у рамках якого пройшов XV  Всеукраїнський збір-змагання юних рятувальників ВГДР “Школа Безпеки”. До міста Одеси прибуло 17 команд із 13 областей України, це учасники з різних регіонів України та міста Києва віком від 7 до 18 років.- Дитяча громадська організація "Тивер" Школа безпеки та виживання.

 

Команда Волинської області була сформована представниками дитячої громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР» та гуртківцями Ківерцівської районної станції юних туристів, у складі : Охоцький Дмитро-капітан команди, Попович Дмитро, Хижун Едуард, Староверський Юрій, Серебряк Марія( школярі ЗОШ №3 м.Ківерці), Новосад Анна, , Стеценко Ольга ( школярі ЗОШ №; м.Ківерці), тренер команди Анастасія Дем’янчук ( студентка Буковинського медичного університету, волонтер ГО «Тивер»), представник команди Людмила Тананайська ( педагог Ківерцівської експериментальної школи, координатор ГО «Тивер»).

 

До суддівської колегії були залучені: Юрій Тананайський (головний суддя змагань, керівник гуртків Ківерцівської СЮТур, заступник голови ГО «Тивер»), Оксана Супоровська (заступник Головного судді з конкурсної програми, педагог Ківерцівської експериментальної школи, координатор ГО «Тивер»), Алла Семінович( секретаріат змагань, завідувач методичним кабінетом НМЦ та  ЦЗ БЖД Волинської області).

 

Протягом тижня діти виконували складні завдання по проведенню рятувальних робіт в різних життєвих ситуацій, а саме: пошуково-рятувальні роботи  в умовах природного середовища, аварійно-рятувальні роботи в зоні пожежі, в зоні хімічного або радіаційного забруднення ,на висотній будівлі та на акваторії, вміло вирішували теоретичні та практичні завдання з медицини, змагалися в особистій першості, виборювали титул міс та містер Рятівник 2017 року ,удосконалювали свої знання , щодо вміння діяти в надзвичайних ситуаціях за допомогою різних навчальних квестів.

Дні були особливі , конкурси , змагання, ігри, майстер-класи, ранкова зарядка біля моря та запальні дискотеки , тому для нудьгування в учасників часу не було.

 

Хочемо перерахувати наші здобутки:

 

Вид  змагань: «Аварійно-рятувальні роботи в зоні техногенної аварії» – І місце ( який складався з трьох дистанцій:”Аварійно – рятувальні роботи в зоні пожежі”- ІІІ місце, «Аварійно–рятувальні роботи в зоні хімічного або радіаційного забруднення»- І місце, «Рятування постраждалого з висотної будівлі»- І місце.

 

Вид змагань «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища»- І місце.

 

Вид змагань  «Рятувальні роботи на акваторії»- ІІ місце.

 

Вид змагань “Медицина (надання  домедичної допомоги)»- І місце.

 

У конкурсі  «Візитівка» ківерчани також були найкращими.

 

Кожна команда мала можливість показати свої кращі результати  і отримати нагороди за свої досягнення, так команда Волинської області  «ТИВЕР» виборола звання Переможця XV Всеукраїнського збору-змагань “Школа Безпеки” , почесне друге місце отримала команда із Тернопільської області , а бронзовими призерами змагань стали представники міста Києва.

 

У званні Переможця в особистій  першості Охоцький Дмитро, Хижун Едуард та Попович Дмитро зайняли весь п’єдестал серед хлопців, але і дівчата не пасли задніх, так Стеценко Ольга стала Чемпіонкою у старшій групі , Серебряк Марія  та Новосад Анна отримали почесне третє місце у своїх вікових групах. Також титул «Віце-Містер рятувальник» здобув Юрій Староверський.

 

Команда «ТИВЕР» показала надзвичайний  результат на змаганнях Всеукраїнського рівня , адже  юні волинські рятівники вибороли 9 кубків та 54медалі. За перемогу з виду медицина представники Червоного Хреста подарували команді великий набір(аптечку)з сучасними препаратами тощо.

 

Звичайно відмінний результат прийшов не просто так, практично ціле літо наші учасники приходили на тренування та спеціальні заняття з відпрацювання певних елементів рятувальної справи. Чимало було проведено майстер-класів за вказаний період: показові виступи по школах міста, День захисту дітей (м.Луцьк), на Івана купала (озеро Молодіжне), День молоді, День Незалежності (міський парк), також був проведений табір «Юний рятувальник» та щосуботні заняття  у самій організації.. Саме участь у вищеперерахованих заходах наші спортсмени мали можливість працювати у ролі інструкторів(викладачів) дали гарний результат та досвід.

 

Безпосередньо напередодні змагань були проведені навчально-тренувальні збори для команди за фінансової підтримки відділу освіти Ківерцівської РДА.

 

Частину коштів для поїздки і виступу команди було залучено з бюджету Ківерцівської міської ради, управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА, батьківських коштів.

 

ГО «ТИВЕР» висловлює подяку всім, хто долучився до підготовки команди в тій чи іншій мірі  та фінансової підтримки.

 

У суботу 09 вересня 2017 року координатори  Тивера  та заступник голови Ківерцівської РДА Яна Володимирівна Церкевич привітали команду із здобуттям перемоги на Всеукраїнськиїх змаганнях та пригостили дітей смаколиками.

 

Школа Безпеки щороку згуртовує та навчає молодь України. Випускники Школи Безпеки стають людьми з великої літери, тому що вони ніколи не кинутьу біді, а прийдуть завжди на допомогу.

 

Ви ще не у лавах юних рятівників ?

 

Тоді поспішайте, бо небезпека часу не гає.

 

Анастасія Дем’янчук

(волонтер «Тивера»,прес-служба)

Юрій Тананайський

(керівник гуртків

Ківерцівської СЮТур,

 заступник голови

ГО «Тивер»