З липня 2019 року запрацює програма "Безкоштовна діагностика"

sam_0589.jpg

Передбачається, що з липня 2019 року Національна служба здоров’я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.  - Повідомляє головний лікар  комунального некомерційного підприємства «Ківерцівський центр первинної медико-санітарної  допомоги» Олесь Марищук.  

                                                 

Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена — НСЗУ покриє вартість послуг у програмі. «Безкоштовну діагностику» зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я. Пацієнт сам обере, у який медзаклад звертатися.  

  

На програму у Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн.  Планується, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть: 12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю.   

                       

Мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи.  

                                             

Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи.  

                           

6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози.  

                                            

4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз.    

              

Видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.  

                                                                                   

Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня:   

 

  • - стравоходу;
  • - шлунку;
  • - дванадцятипалої і товстої кишки;
  • - сечового міхура;
  • - трахеї і бронхів.

КОЛИ ЗАПРАЦЮЄ ПРОГРАМА

За планом програма «Безкоштовна діагностика» запрацює з липня 2019 року і стане наступним кроком трансформації системи охорони здоров’я.                                                                  

Національна служба здоров’я почне оплачувати діагностичні послуги тільки  за направленням сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» на рівні амбулаторної спеціалізованої медичної допомоги.  

                     

Якщо пацієнт не уклав декларацію із сімейним лікарем то він не отримає направлення і буде змушений оплачувати обстеження власним коштом

 

 ЯК СКОРИСТАТИСЯ ПРОГРАМОЮ «БЕЗКОШТОВНА ДІАГНОСТИКА»

 

«Безкоштовну діагностику» можна буде отримати безоплатно тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра при наявності підписаної декларації.  

                                  

Направлення на «Безкоштовну діагностику» — електронне, лікар зможе його оформити тільки через електронну систему охорони здоров’я.   

                                                                                    

З липня 2019 для того, щоб отримати електронне направлення на «Безкоштовну діагностику», пацієнту буде необхідно обо'язково обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію, якщо це не було зроблено раніше.

 

  ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ «БЕЗКОШТОВНОЇ ДІАГНОСТИКИ»

 

До програми «Безкоштовна діагностика» зможуть приєднатися комунальні поліклініки, лікарні, приватні діагностичні центри, які уклали договір з Національною службою здоров’я.   

                   

З липня 2019 шукайте наліпки «Безкоштовної діагностики» на дверях вашої поліклініки. Нагадаємо, свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 23 мільйонів українців — більш ніж кожний другий, отож не зволікайте з підписання декларації,щоб не залишитись осторонь безкоштовної діагностики та не витрачати власні коштиВаш лікар не лише встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, а й консультує вас з будь-яких питань, пов’язаних зі здоров’ям, а також щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузькопрофільні спеціалістів, видає довідки. .В подальшому при впровадженні медичної реформи даний механізм буде застосований що до скерування до вузьких спеціалістів та госпіталізації в стаціонари різних профілів та рівнів.

 

Загалом, в Ківерцівському районі на сьогодні укладено 44 360 декларацій, що становить 70 % від загальої кількості населення. Відповідно до постанова КМУ від 25 квітня 2018 р. № 407 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік», якщо пацієнт уклав декларацію з лікарем на його медичне обслуговування Національна служба здоров’я виділятиме кошти в сумі 370 грн на рік, цей тариф буде коригуватися залежно від віку пацієнта. 

 

- Закликаю жителів району, тих хто не підписав декларацію з сімейним лікарем, завітати до лікарської амбулаторії та підписати угоду - документ, який надає право на безкоштовне медичне обслуговування. Адже отримати медпослугу безкоштовно ви матимете можливість лише за направленням від лікаря з яким підписали декларацію, - наголошує Олесь Ростиславович.