З початку нересту на Волині зафіксовано 22 порушення правил рибальства

08_04_volgl.jpg

У період з 1 по 7 квітня 2019 року інспектори Волинського рибоохоронного патруля виявили  22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 11 протоколів за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП), 10 – за грубі правопорушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та один – за незаконний збут водних біоресурсів (ч. 1 ст. 88 КУпАП).

 

«Протягом тижня рибоохоронні патрульні вилучили 13 заборонених знарядь лову, серед яких 11 сіток та дві остроги. Затримано човен. Накладено штрафів на суму 561 грн. Збитки, завдані  рибному господарству,  склали 1 598 грн», - повідомив начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

 

Для прикладу, першого квітня, у перший день нерестової заборони, було зафіксовано грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на р. Стохід,  поблизу с. Оленине Камінь-Каширського району. Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів за допомогою сітки. У знаряддях лову знаходилась така кількість риби: плітка – 11 екз. та йорж звичайний – 8 екз. Сума збитків, завданих рибному господарству, склала 1 071 грн.

 

На ообу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до Камінь-Каширського районного суду для притягнення правопорушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

 

Довідкова інформація:

Нагадуємо,  з першого квітня на Волині діє нерестова заборона. Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.