Заплановано районні заходи до 1030-ліття хрещення Київської Русі

img_0752.jpg

10 липня 2018 року відбулося засідання ради церков Ківерцівського району за участі заступників голови РДА. З благочинними, керівниками та священиками релігійних громад різних конфесій обговорено заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі в 2018 році  у Ківерцівському районі.

Активну участь у раді церков брали благочинний Ківерцівського округу УПЦ протоієрей Олександр Кондратюк, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви отець Ігнатій, настоятель римо-католицької церкви Павло Хом’як, пастор церкви  християн віри Євангельської Василь Гламазда, настоятель християнських церков “Царство Боже в Україні” Олекса Рудинець, пастор Церкви адвентистів сьомого дня Віталій Шевчук.

Перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук зазначив, що Кабінет міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі - України в 2018 році. План передбачає підготовку і проведення святкових заходів у липні 2018 року з участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, релігійних організацій. Зокрема, заплановано проведення урочистого молебню біля пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру і в Національному заповіднику "Софія Київська".

- Ми, в свою чергу, продовжуємо традицію проведення Міжконфесійних молебнів, який заплановано на неділю, 29 липня 2018 року. Хочемо молебень провести у новому форматі, цікавому для містян. Отже вислухаємо всі пропозиції, - підкреслив Юліан Віталійович.

Представники релігійних громад запропонували на 29 липня 2018 року кілька додаткових локацій до святкового молебню. Зокрема, біблійні читання, виступ духового або інструментального оркестру, а також ківерчани можуть долучитися до рекорду книги Гіннеса, який ініціювало Українське біблійне товариство у рамках відзначення Року Божого Слова. Всі охочі матимуть можливість взяти участь в історичному заході – Всеукраїнському переписуванні Біблії. Кожен може долучитись до цієї події, власноруч переписавши рядки зі Святого Письма в унікальну рукописну Біблію. Святкові богослужіння 28 липня відбудуться в усіх храмах району.

Довідково

З нагоди 1030-ліття хрещення Київської Русі, а також для заохочення українців до читання і наслідування Біблії, всі християнські Церкви й Українське Біблійне Товариство прийняли рішення проголосити 2018 рік - Роком Божого Слова в Україні.

На Софійській площі м. Києва з 5 липня до 8 липня 2018 р. відбулося Національне читання Біблії.

Протягом цього часу Біблію прочитали вголос від початку до кінця та без зупинок приблизно 350 читці: керівники Церков і священнослужителі з усієї країни, відомі діячі, представники влади та іноземні гості українською та російською, давньоєврейською, давньогрецькою, старослов’янською й латинською, а також багатьма сучасними іноземними мовами, демонструючи всеосяжність, цілісність і незмінність Божого Слова.

Національне читання Біблії номіноване до Національного реєстру рекордів України як наймасовіший та найтриваліший захід із читання вголос у нашій країні.

Під час акції також було презентовано загальнонаціональний благодійний проект «Слово любові для тяжкохворих дітей», мета якого — принести підбадьорення та підтримку юним душам, котрі хоробро борються з важкими недугами, та їхнім сім’ям. Для діток будуть надруковані особливі ілюстровані дитячі видання.


img_0754.jpgimg_0753.jpg