Запланували заходи з відзначення в районі у лютому пам’ятних дат

img_3603.jpg

У лютому в районі відзначатимуться День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та День Героїв Небесної Сотні.  З метою належної організації відзначення пам’ятних дат 1 лютого 2018 року заступник голови райдержадміністрації Яна Церкевич провела засідання організаційного комітету.

 

Участь у засіданні взяли представники районної та міської рад, структурних підрозділів районної державної адміністрації, районного будинку культури ім. М.П.Ковальова та  громадської організації “Школа безпеки та виживання “ТИВЕР”.

 

Учасники засідання узгодили дату, місце проведення, обговорили сценарій та ряд організаційних питань.

 

За попереднім погодженням з керівником Ківерцівської районної організації ветеранів Афганістану В’ячеславом Гордіюком, 11 лютого у дитячо-юнацькій спортивній школі м. Ківерці, відбудеться  традиційний волейбольний турнір на кубок Олега Денисюка. 14 лютого учасники бойових дій на території інших держав, що проживають у Ківерцівському районі, спільно з представниками влади та громадськістю, покладуть квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у міському парку. Тут буде відслужена панахида за загиблими.

 

20 лютого, о 16.00 год біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні (м.Ківерці) відбудеться вечір-реквієм “ У їхніх серцях жила Україна”. До пам’ятного знаку ківерчани покладуть квіти, учасники революційних подій поділяться своїми спогадами, священики відслужать панахиду за Героями Небесної Сотні. Під час заходу демонструватимуться світлини з історіями ківерчан про Революцію Гідності.

 

Впродовж місяця у загальноосвітніх навчальних закладах та закладах культури району відбудуться тематичні заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У районному краєзнавчому музеї готується виставка артефактів Майдану Гідності “Німі свідки Майдану”.

 

В ході засідання обговорено ряд організаційних моментів, заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення.

 

Підводячи підсумки засідання Яна Церкевич наголосила: “Герої Небесної Сотні віддали найцінніше – своє життя, захищаючи ідеали демократії, європейське майбутнє України та краще майбутнє кожного з нас. Тож наш обов’язок пам’ятати про це та гідно вшанувати їх пам’ять. Так само маємо пам’ятати та належно вшановувати учасників бойових дій на території інших держав.”

 

Представник громадської організації  “Школа безпеки та виживання “ТИВЕР” Людмила Тананайська розповіла  про те, що у місті з 9 по 11 лютого 2018 року відбудеться навчання активних громадян за програмою Британської Ради в Україні. Ефективне ведення діалогу, командна робота, написання проектів та міні-проектів для фінансування Британською Радою – про це та інше йтиметься в ході тренінгу. Усіх активних ківер чан, які хочуть покращити свої навички запрошуємо взяти участь у тренінгу. Деталі за  телефоном 099 241 57 30.  

 

Довідково:    

                                                                       

На підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 року № 180/2004 у нашій державі щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

 

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.