Запрошуємо 2 квітня всіх небайдужих на весняну зустріч птахів у Цуманській Пущі!

17352318_2238932356331191_7657662720266998797_n.jpg

Орнітологічна екскурсія до Міжнародного дня птахів - 1 квітняЕкскурсія відбуватиметься в форматі походу-обліку 2 квітня, у неділю (впродовж всього дня).

Маршрут екскурсії пролягатиме вздовж однієї із річок нацпарку– Путилівки. Кілометраж - до 15 км. Виїзд з Луцька на точку старту і від'їзд з точки фінішу - на арендованому автобусі. Окрім птахів, побачимо гарні ліси, болота, заплавні луки і іще багато цікавого! Детальна інформаціія про участь - нижче.
Місце збору групи: 2 квітня, 7.30 ранку, біля входу в будівлю залізничного вокзалу м. Луцьк (час може бути скоригований, прохання стежити за анонсами подій в групі або звертатись за телефонами).
Від місця збору групи до точки старту їдемо орендованим автобусом. Цим же автобусом ввечері повертаємось з точки фінішу в Луцьк.
Також можливі варіанти самостійного добирання учасників до місця старту (дамба водосховища на річці Путилівка у смт. Цумань). 
Для зручності учасників можлива організація другого місця збору – в смт. Клевань, поблизу ж/д вокзалу (максимум для 4 осіб).
!!! Якщо виявите бажання добиратись самостійно, велике прохання повідомити про це завчасно організаторів заходу!

Старт: 8.30 смт. Цумань, берег водосховища на р. Путилівка;
Зупинка на обід: з 13.00 по 14.00
Фініш: 19.00., Східна околиця с. Мочулки, дамба на водосховищі р. Путилівка (інший варіант - смт. Жобрин, обговорюється).

Кілометраж: орієнтовно12-15 км. (Маршрут може бути збільшено або скорочено в залежності від погоди, наявності птахів, фізичного стану учасників, тощо)
З собою необхідно мати (обов’якове спорядження):
- Міцне і зручне взуття, розношене, бажано водотривке (трекінгові черевики, кросівки, тощо);
- змінне взуття або бахіли - не виключена необхідність подолання водних перешкод (до півметра глибиною, по коліна у воді);
- «Польовий» одяг; бажано дощовик;
- Карімат, великий або маленький;
- термос з кавою/чаєм, сало, сосиски (буде можливість посмажити на вогнищі), солодощі;
- запасні шкарпетки (краще – декілька пар) – ОБОВ’ЯЗКОВО! Ноги в мокрих шкарпетках миттєво натираються!
- головний убор; 
- ніж, ліхтарик;
- хороший настрій і мотивацію для спостережень :)

Наявність НЕ обов’язкова, але бажана:
- Будь-яка оптика для спостереження (бінокль, монокль, підзорна труба, тощо);
- Засіб фотофіксації птахів. «Мильниця» з хорошим зумом або дзеркальна цифрова камера;
- Польовий визначник птахів - Фесенко, Бокотей «Птахи Фауни України» (Київ, 2002) або будь-яка інша література по визначенню птахів в польових умовах;
- GPS.

УВАГА! ОБМЕЖЕННЯ ПО КІЛЬКОСТІ ЛЮДЕЙ – до 16 осіб. Пов’язане з обмеженою пасажиромісткістю автобуса. Прохання писати на стіні заходу Ім'я, пізвище і контактний телефон – тільки таким чином ви потрапляєте у групу. Будуть відібрані перші 10 людей, що зголосяться! 
Якщо добираєтесь самостійно, просимо не забувати вказувати про це!

Організаційний внесок залежить від кількості людей, що зголосяться, попередньо від 100 до 200 грн.

Всю інформацію прохання уточнювати за телефонами:
Степан Штокало - 050-936-58-69; 068-025-42-01;
організатор заходу, керівник віділу науково-дослідної роботи НПП «Цуманська Пуща»;
Олександр Кукшин – 050-418-50-58; 096-638-32-75;
орнітолог, що вестиме екскурсію, представник нацпарку.

Довідка. 19 березня 1902 року була підписана «Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних в сільському господарстві», а 1 квітня 1906 року до конвенції приєднались більшість країн Європи.

Міграція птахів – дивовижне явище, особливості якого не до кінця з’ясовані і по сьогодні. Птахи летять вдень і вночі, зграями або поодинці. Долаючи тисячі кілометрів шляху, вони повертаються з тропічної Африки і Південної Азії додому, до місць гніздування - на Волинь. Проліт птахів відбувається не хаотично. Міграційні траси прив’язані, як правило до узбереж морів, а також до екологічних коридорів, якими є заплави річкових систем і пасма лісових масивів.

Путилівка - невелика річка, що впадає в Горинь і є верхньою ланкою річкової системи Горинь-Прип’ять-Дніпро, а отже – кінцем відповідного міграційного шляху птахів. Географічне розташування цієї річки, а також наявність на ній водосховищ зумовлює високі шанси побачити птахів як безпосередньо під час міграції (в небі над річкою), так і під час відпочинку на воді. Матимемо шанс побачити як місцеві гніздові види птахів, так і раритетних мігрантів, що продовжують свій шлях через територією парку. 

P.S. Це – чудова можливість надолужити втрачене для тих, хто з якихось причин не зміг долучитися до походу на День Землі та наші інші попередні заходи!

 

Ківерцівський НПП "Цуманська пуща"