Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

img_3738.jpg

Сьогодні, 9 лютого 2018 року, під головуванням першого заступника голови РДА Юліана Таранчука відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ківерцівській райдержадміністрації за участю завідуючих державними установами ветеринарної медицини району, користувачі мисливських господарств, керівники свиногосподарств району.

 

  На порядок денний засідання винесено наступні питання:

 

1. Про посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на території району;

2. Про проведення депопуляції диких кабанів та лабораторного моніторингу посилення африканської чуми свиней в дикій фауні.

 

   Заслухавши та обговоривши інформацію головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ківерцівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Волинській області Петра Плодніка.

 

     Також Петро Борисович поінформував про ситуацію, що склалась в Україні та Волинській області зокрема стосовно виявлення захворювання свиней на АЧС. З початку року в Україні зареєстровано 27 випадків АЧС(10-домашні, 17 - дикі)Складна ситуація у Рівненській області в районах, два з яких межують з Ківерцівським районом.

 

   Членами комісії було прийнято ряд відповідних рішень щодо спільної роботи усіх  зацікавлених служб та організацій у проведені ряду заходів по недопущенню поширення збудника африканської чуми свиней на території району, зокрема: забезпечити ветеринарно-санітарний контроль за утриманням свинопоголів’я у свиногосподарствах незалежно від форми власності.

 

 На засіданні було наголошено на забороні стихійної торгівлі м’ясом, м’ясопродуктами та живими поросятами на території району та зобов’язано здійснювати контроль працівниками Ківерцівського відділу поліції НП у Волинській області та селищним, сільським головам у своїх громадах - за незаконною торгівлею. 

 

   Підсумовуючи засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, Юліан Таранчук зазначив, про необхідність оперативного реагування на будь-які можливі спалахи небезпечного захворювання та  недопущенні його розповсюдження на території  Ківерцівського району».

 

  Довідково

 

 Відповідно до інформації всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, на сьогодні у світі та в Україні спостерігається складна епізоотична ситуація щодо небезпечних інфекційних хвороб тварин та птиці, які завдають надзвичайно великих економічних збитків як державам так і виробникам.

 

 Це в першу чергу стосується африканської чуми свиней (АЧС). 

 

Так, АЧС має тенденцію до поширення не тільки у країнах Східної Європи і Росії а і в Україні.

 

 Починаючи з 2012 року, в нашій державі зареєстровано 205 випадків АЧС (176 – домашні свині, 28 – дикі свині, 1 інфікований об`єкт) в тому числі:

2012 рік – 1 випадок (1 - домашні)

2014 рік – 16 випадків (4 - домашні, 12 - дикі) 

2015 рік – 40 випадків (34 – домашні, 5 – дикі, 1 – інфікований об`єкт)

2016 рік – 91 випадок (84 – домашні, 7 - дикі).

2017 рік – 57 випадки (53 – домашні, 4 – дикі).

 

  На сьогодні карантин продовжує діяти у 39 неблагополучних пунктах по АЧС – в 19 областях України (Вінницька (1), Дніпропетровська (1), Донецька (4), Закарпатська (1), Запорізька (2), Івано-Франківська (1), Київська (2), Кіровоградська (2), Луганська (3), Миколаївська (3), Одеська (1), Полтавська (6), Рівненська (2), Тернопольська (1), Херсонська (3), Хмельницькій (2), Харківська (2), Черкаська (1) та Чернігівська (1).